معرفی محصولات و منشورات مناسبتی دهه‌ی فجر 1400

مدیریت پژوهش مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان همزمان با ایام‌الله دهه‌ی مبارکه‌ی فجر سال 1400، اقدام به طراحی و انتشار محتوا و ویژه‌نامه‌های مناسبتی کرده‌است.

محصولات دهه فجر - پژوهش.jpg
2022-02-03 10:00:00

مدیر پژوهش مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی این مرکز، ضمن گرامیداشت دهه‌ی فجر و ایام سالگرد پیروزی ملت انقلابی ایران اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ثمره‌ی خون هزاران شهید است که در راه تحقق شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به رهبری امام خمینی^، جام شهادت نوشیدند و بر ما لازم است با گرامی داشتن ایام‌الله سالگرد این انقلاب، یاد و خاطره‌ی فداکاری‌های این شهیدان را ارج نهیم و با حرکت در مسیر انقلاب، با آرمان های امام و رهبری پیمان مجدد ببندیم و موجبات خشنودی این شهیدان والامقام را فراهم آوریم.

حجت‌الاسلام و المسلمین محسن مقداری پیرامون ضرورت تولید محتوای مناسبتی گفت: پژوهش اگر با نیازسنجی و مساله‌شناسی صورت بگیرد، نتیجه خواهدداد و مدیریت پژوهش این مرکز در راستای تامین نیازهای مساجد، فعالان فرهنگی و نسل جوان، اقدام به طراحی و تولید مجموعه پوسترهای نمایشگاهی از جمله «روایت انقلاب» پیرامون تصاویر اجتماعات مردم مشهد در سال 1357، «پژواک» در موضوع بازتاب انقلاب اسلامی در بین اندیشمندان، متفکران و رسانه های غربی، «راوی» در باب روایت خیانت ها و جنایت های پهلوی، «شهدای انقلاب» با موضوع معرفی شهدای انقلاب اسلامی در مشهد مقدس، «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» در زمینه‌ی بازخوانی توطئه‌ها و جنایت‌های استکبارجهانی در طول نیم قرن علیه ملت ایران و نقش ولایت فقیه در خنثی سازی این توطئه‌ها، «نقش مساجد در پیروزی انقلاب اسلامی» در زمینه‌ی بررسی و تحلیل نقش مساجد در پیروزی انقلاب اسلامی نموده‌است.

وی افزود: تولید ویژه‌نامه‌ی «رواق معرفت» با موضوع دهه‌ی فجر، جهت نصب در تابلوی مساجد، ویژه‌نامه‌ی «کتاب نما» برای معرفی کتاب پیرامون انقلاب اسلامی از دیگر تولیدات این مرکز در ایام‌الله دهه‌ی مبارک فجر است. همچنین ویژه‌نامه‌ی مجازی «فجرآفرینان 1400» جهت استفاده و بهره‌وری در فضای مجازی طراحی شده‌است که در بستر سامانه‌ی مسجدنا و از طریق آدرس https://masjedona.ir/fajr در دسترس است.

مقداری در ادامه عنوان کرد: یکی از مهم ترین فعالیت‌های مدیریت پژوهش در این ایام، محتواسازی برای اکران‌های شهری همسنگرهای مسجدی است که در این زمینه، محتوای پارچه‌نوشته‌هایی جهت اکران در سطح شهر مشهد مقدس، شامل بیانات امام خمینی (رحمه الله)، امام خامنه‌ای (مدظله العالی)، وصیت‌نامه‌ی شهید حاج قاسم سلیمانی، شعارهای انقلابی و تصاویری از تجمعات انقلابی مردم مشهد در سال 1357، تهیه و طراحی شده‌است.

  بیان دیدگاه
  ارائه تخفیف خرید کتاب در ایام هفته کتاب و کتاب‌خوانی

  ارائه تخفیف خرید کتاب در ایام هفته کتاب و کتاب‌خوانی

  مدیریت پژوهش مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، با هماهنگی تعدادی از کتاب‌فروشی‌های فعال سطح شهر مشهد مقدس، امکان تخفیف در این فروشگاه‌ها را برای ایام هفته کتاب و کتاب‌خوانی فراهم آورده‌است.

  بیشتر
  راه‌اندازی انتشارات مسجدنا گامی موثر جهت توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در مساجد

  راه‌اندازی انتشارات مسجدنا گامی موثر جهت توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در مساجد

  راه اندازی انتشارات مسجدنا گامی موثر در جهت توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی است و  به مساجد کمک خواهد کرد تا در جهت تولید و نشر کتاب‌های مسجدی حرکت نمایند.

  بیشتر
  انتشار ویژه‌نامه رواق معرفت برای 13 آبان

  انتشار ویژه‌نامه رواق معرفت برای 13 آبان

  به مناسبت یوم‌الله 13 آبان، هفتاد و ششمین شماره از نشریه رواق معرفت با موضوع استکبارستیزی و با عنوان «چرا مرگ بر آمریکا؟» منتشر شد.

  بیشتر