پیام تسلیت ریاست امور مساجداستانهای خراسان در پی شهادت حجت الاسلام اصلانی

حجت الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع ، ریاست مرکز رسیدگی به امور مساجد استانهای خراسان در پی شهادت جهادگر شهید حجت‌الاسلام والمسلمین اصلانی پیام تسلیت صادر کردند.

مهدوی .jpg
2022-04-08

بسم الله الرحمن الرحیم
مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَ مِنهُم مَن یَنتَظِرُ ۖ وَ ما بَدَّلوا تَبدیلاً (احزاب/23)

در میان مؤمنان، کسانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند، صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر رساندند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند) و بعضی دیگر در انتظار هستند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.
دیگر بار، یکی از حماسه‌سازان روحانیت و یکی از منتظران شهادت، در مسیر دعوت به خدا و خدمت به خلق، در ماه میهمانی خدا و در حریم ولیّ خدا، به مراد خود رسید.

شهید حجت‌الاسلام و المسلمین اصلانی، امام جماعت انقلابی، مجاهد خستگی‌ناپذیر و ایثارگری بصیر بود که در سومین روز از ماه مبارک رمضان و در حرم مطهر رضوی، به فیض شهادت نائل آمد و به دو برادر شهید خود ملحق شد.
ایشان در دوران سی‌ساله‌ی امامت جماعت و سال‌های فعالیت در حاشیه‌ی شهر مشهد مقدس، منشأ خیرات و خدمات فراوانی بود و آثار و برکات گسترده‌ای از خود بر جای نهاد.

اینجانب ضمن محکوم ساختن هتک حرمت حرم مطهر رضوی و حمله‌ به سه نفر از امامان بیوت‌الرحمن و خادمان مردم در حاشیه‌ی شهر مشهد مقدس، علوّ درجات برای برادر شهید خود و شفای عاجل برای دو عزیز مجروح را از خدای متعال خواستارم و این مصیبت را به محضر حضرت بقیة الله الاعظم (ارواحنا فداه)، مقام معظم رهبری (حفظه الله تعالی)، نماینده‌ی محترم ولی فقیه در استان خراسان رضوی، عموم حوزویان خراسان -به‌ویژه ائمه‌ی محترم جماعات- همسنگرهای مسجدی و خانواده‌ی گرامی شهید حجت‌‌الاسلام و المسلمین اصلانی تسلیت گفته و از خدای متعال، توفیق صبر را برای خانواده‌ی معظّم شهید مسئلت می‌نمایم.

                                                                                                        و السلام علیکم و رحمة الله
                                                                                                            مجتبی مهدوی ارفع
                                                                                     رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان

  بیان دیدگاه

  لطفا حروف را وارد کنید همان طور که در تصویر بالا نشان داده شده است.
  سامانه به حروف کوچک و بزرگ حساس نمی باشد.
  عید سعید فطر

  عید سعید فطر

  عید سعید فطر

  بیشتر
  ویژه نامه کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی علیه السلام

  ویژه نامه کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی علیه السلام

  امام دوم شیعیان واولین فرزند امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) بنا بر مشهور در پانزدهم رمضان سال سوم هجری در مدینه به دنیا آمد. پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله به دستور خداوند، ایشان را حسن نام نهاد و گوسفندی قربانی کرد و موی سر آن نورسیده را تراشید و به اندازه وزن آن، نقره صدقه داد. آن حضرت در 37 سالگی به امامت و خلافت رسید و در سال 41ه‍.ق. مجبور به صلح با معاویه شد. دوره حکومت آن حضرت شش ماه و سه روز طول کشید. امام حسن پس از صلح، به مدینه رفت و ده سال تا هنگام شهادت در مدینه بود.

  بیشتر