میزان حمایت‌ها با انتظاری که از مساجد داریم، سازگار نیست

حجت الاسلام وجدانی‌فر با اشاره به ضرورت فعال شدن مساجد در زمینه ازدواج آسان، گفت: میزان حمایتی که از مساجد می‌شود نسبت به توقع و انتظاری که از آنها می‌رود، سازگار نیست.

مسجد مسجد.jpg
2022-05-09 10:00:00

حجت الاسلام والمسلمین «حسین وجدانی فر» در گفت و گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه طی 10- 15 سال اخیر برخی دستگاه ها به این نتیجه رسیدند که باید از ظرفیت نیروهای انقلابی و ارزشی برای ترویج ازدواج در میان جوانان استفاده کنند، اظهار کرد: همین دستگاه ها و ارگان ها با همکاری برخی از نهادهای مردمی و غیرانتفاعی اقدام به راه اندازی یک سری مراکز در مساجد کردند.

مدیر موسسه یار آشنای خانواده گفت: از جمله مراکزی که در این زمینه به کار گرفته شد، همین موسسات بودند البته مساجد پیش از این فعالیت های خوبی در زمینه ازدواج به ویژه ترویج ازدواج آسان و ساده داشتند اما باید این فعالیت ها گسترش یابد.

وی اضافه کرد: موسسات روان شناختی و مشاوره به ویژه آنهایی که با سبک و رویکرد دینی و مذهبی فعالیت دارند می توانند به کمک مسجدی ها برای ترویج ازدواج آسان و تحکیم بنیان خانواده بیایند و این درست کاری است که ما در موسسه یار آشنای خانواده در قم انجام می دهیم.

حجت الاسلام وجدانی فر خاطرنشان کرد: این کار بسیار خوبی است که ما در حوزه های مختلف هم حوزه های ایجابی و هم حوزه های سلبی از مساجد کمک می گیریم اما باید دید که چقدر مساجد مورد حمایت مادی و معنوی قرار می گیرند تا بتوانند به رسالت خود در این حوزه ها عمل کنند؟ واقعیت این است که میزان حمایتی که از مساجد صورت می گیرد نسبت به توقع و انتظاری که از آنها می رود، سازگار نیست

    بیان دیدگاه