پخش مجموعه تلویزیونی مسجد نشان از فعالیت‌های شهدای حادثه تروریستی حرم رضوی در شبکه افق

مدیر رسانه و روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان گفت:در مسجدنشان گوشه‌ای از فعالیت‌های مسجدی شهید حجت الاسلام و المسلمین اصلانی و شهید حجت الاسلام دارائی را به تصویر کشیده‌ایم و شنبه و یکشنبه از شبکه افق پخش می‌شود.

IMG_20220604_131656_319 (1).jpg
2022-06-04

به گزارش روابط عمومی مرکز امور مساجد استان‌های خراسان حمیدرضا معشوقی اظهارداشت: آنچه بعد از قریب به یک‌ سال تحقیق و پژوهش برای تیم مسجد نشان یقین شد، وجود مساجد کارآمد و فعال بسیاری بود که در فضای رسانه‌ای هیچ اثری از آنها دیده نمی‌شد. مساجد، دارای ظرفیت خدمت‌رسانی گسترده به صورت بالقوه می‌باشند اما آنچه اهمیت دارد حضور محوری به نام امام‌ جماعت است که این ظرفیت‌ها را بالفعل می‌کند. 

وی افزود: یکی از راهبردهای مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، الگوسازی است. به تصویر کشیدن و نشان دادن فعالیت‌های اثرگذار مسجد، نوعی تبیین محسوب می‌شود که منجر به تکثیر این الگوها می‌شود.مساجد، مراکزی کارآمد برای رسیدن به اهداف جمهوری اسلامی ایران و حرکت به سمت تحقق تمدن نوین اسلامی هستند و مسجدنشان، رسالت نمایش این کارآمدی را عهده‌دار است.

کارگردان مجموعه تلویزیونی مسجدنشان  تصریح کرد: مجموعه‌ تلویزیونی مسجدنشان در فصل اول و دوم شامل مستندهای بلندی هستند که به موضوع فعالیت‌های ویژه‌ مسجد می‌پردازند.طبق گفت‌‌وگو و توافق‌ صورت گرفته با مدیران صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی، 12 قسمت ابتدایی (فصل اول) این مجموعه از شبکه استانی سیمای خراسان رضوی، به صورت هفتگی و در روزهای پنج‌شنبه پخش می‌شود.

حمیدرضامعشوقی در رابطه با ساخت مستند فعالیت‌های مسجدی شهید اصلانی و شهید دارایی گفت: در ایام ضبط قسمت‌های پایانی فصل اول مجموعه مسجدنشان بودیم که به سوگ دو امام‌ جماعت عزیزمان حجج اسلام اصلانی و دارائی نشستیم. توفیق نصیبمان شد تا فعالیت‌های مسجدی این دو شهید گران‌قدر را در دو قسمت از این مجموعه تلویزیونی به تصویر بکشیم و خوشبختانه این دو قسمت، با استقبال خوب ببینندگان رو به رو شد و با هماهنگی‌ صورت گرفته بنا شد که این دو قسمت از شبکه‌های سراسری سیما نیز پخش شود.

 مدیر رسانه و روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان  خاطرنشان کرد: هر یک از این دو شهید، دارای زندگینامه‌ای سراسر نور و برکت هستند و هر ورق زندگی‌ ایشان را می‌شود ساعت‌ها به تصویر کشید؛ اما در مسجدنشان بنا است که گوشه‌ای از فعالیت‌های مسجدی این دو بزرگوار را به تصویر بکشیم. حجت الاسلام و المسلمین دارائی، شهید دهه هفتادی است که  یک مسجد کوچک در حاشیه‌ شهر مشهد مقدس را تبدیل به نهادی موثر در سطح ملی کرد و حجت الاسلام و المسلمین اصلانی نیز که از رزمندگان دوران دفاع مقدس بود ، سنگر مسجد را برای تداوم خدمت و جهاد خود انتخاب کرد.

معشوقی عنوان کرد: این 2 قسمت از مسجدنشان تحت عنوان «در سنگر خدمت» از شبکه‌های سراسری سیما پخش خواهدشد و شبکه افق، این 2 قسمت را در تاریخ شنبه و یک‌شنبه (14 و 15 خردادماه)، در ساعت 16 پخش خواهد کرد.

  بیان دیدگاه

  لطفا حروف را وارد کنید همان طور که در تصویر بالا نشان داده شده است.
  سامانه به حروف کوچک و بزرگ حساس نمی باشد.
  مساجد، قلب تپنده جامعه اسلامی هستند

  مساجد، قلب تپنده جامعه اسلامی هستند

  ریاست مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان گفت: مساجد مراکز ثقل فعالیت‌های اجتماعی، مذهبی، فرهنگی و سیاسی هستند.

  بیشتر
  گزارش تصویری، نشست خبری ریاست مرکز رسیدگی به امورمساجد استانهای خراسان با اصحاب رسانه

  گزارش تصویری، نشست خبری ریاست مرکز رسیدگی به امورمساجد استانهای خراسان با اصحاب رسانه

  نشست خبری ریاست مرکز رسیدگی به امورمساجد استانهای خراسان، حجت الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع با اصحاب رسانه درسالن جلسات این مرکزبرگزارشد.

  بیشتر
  نشست خبری ریاست امورمساجداستانهای خراسان با اصحاب رسانه

  نشست خبری ریاست امورمساجداستانهای خراسان با اصحاب رسانه

  اعلام رسمی طرح مصلحین واقدامات صورت گرفته در مرکز رسیدگی به امور مساجد استانهای خراسان ازموضوعات این نشست خبری می باشد.

  بیشتر