در گفتگو با حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدوی ارفع مطرح شد

اسکان و خدمات رایگان به‌ زائرین، در پویش هم‌محلۀ امام رضا علیه‌السلام

مهدوی.jpg
2022-09-22

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان، فراهم نمودن شرایط برای زیارتی توأم با آسایش و‎ آرامش‌‏‏‏‏‏، مستلزم برنامه‌ریزی‌های مدیریتی مسؤولین امر و اجرای صحیح سیاست‌های مطلوب، برای رفاه حال زوار است.
درهمین راستا، گفتگویی با حجت الاسلام مجتبی مهدوی ارفع، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان صورت گرفت.
حجت‌الاسلام مهدوی ارفع در ابتدای گفتگو گفت «امسال حضور 8 میلیون زائر در مشهد پیش‌بینی شده است و در کنار همۀ تمهیدات صورت‌گرفته، به دنبال ارتقاء فرهنگ میزبانی از زائرین امام رئوف علیه السلام هستیم. یکی از پویش‌های مردمی شکل گرفته، طرح «هم‌محلۀ امام رضا علیه‌السلام» است که با رویکرد خدمت‌رسانی به زائرین آقا علی بن موسی الرضا علیهما السلام‌، توسط همسایگان حضرت آغاز شده است.»
فرماندۀ قرارگاه سامان‌دهی برنامه‌های دهۀ آخر صفر افزود: «در این طرح هر مسجد حداقل 8 خانواده از همسایگان محدودۀ خود را جهت خدمت‌رسانی بسیج خواهدکرد. در این پویش مجاورین با ثبت خدمات خود در سامانۀ «مسجدنا» در زمینه‌های اسکان رایگان‌‌، حمل و نقل رایگان و نذرخدمت و مهارت اعلام آمادگی خواهند کرد.‌ علاقمندان به شرکت در این پویش با مراجعه به سامانۀ مسجدنا می‌توانند علاوه بر موارد فوق، کمک نقدی نیز داشته باشند. تاکنون بالغ بر هزار درخواست برای خدمت‌رسانی به زائرین در این سامانه ثبت شده که 300 مورد ‌آن مربوط به اسکان و مابقی مربوط به پذیرایی‌، حمل و نقل و سایر خدمات می‌باشد.»
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان با اشاره به بهره‌گیری از ظرفیت مساجد در این طرح، اظهارداشت: «1200 مسجد در مشهد وجود دارد که در مرحله اول تعداد 128 مسجد نزدیک حرم مطهّر با ظرفیت 30 هزار نفر در حال پذیرش زائرین به صورت گروهی، انفرادی و خانوادگی هستند. همچنین تعداد200 مسجد با ظرفیت 40 هزار نفر، با فاصلۀ مکانی بیشتر از حرم در حالت آماده‌باش هستند که در صورت تکمیل ظرفیت مساجد نزدیک، در این زمینه خدمت‌رسانی انجام دهند؛ البته امکان افزایش ظرفیت توسط مساجد حلقۀ سوم نیز می باشد.»

  بیان دیدگاه

  لطفا حروف را وارد کنید همان طور که در تصویر بالا نشان داده شده است.
  سامانه به حروف کوچک و بزرگ حساس نمی باشد.
  گزارش تصویری فعالیت‌های مرکز اسکان حضرت ثامن‌الائمه علیهم‌السلام مشهد

  گزارش تصویری فعالیت‌های مرکز اسکان حضرت ثامن‌الائمه علیهم‌السلام مشهد

  خدمت‌رسانی همسنگرهای مسجدی در مرکز اسکان حضرت ثامن الائمه علیهم‌السلام مشهد

   

  بیشتر
  بازدید شهردار مشهد از قرارگاه هم محلۀ امام رضا علیه السلام

  بازدید شهردار مشهد از قرارگاه هم محلۀ امام رضا علیه السلام

  بازدید سیدعبدالله ارجائی و تنی چند از مسوؤلان، از قرارگاه «هم‌محلۀ امام رضا علیه‌السلام»

  بیشتر
  بازدید حجت‌الاسلام بحرینی از قرارگاه هم‌محلۀ امام رضا علیه‌السلام

  بازدید حجت‌الاسلام بحرینی از قرارگاه هم‌محلۀ امام رضا علیه‌السلام

  بازدید حجت الاسلام محمدحسین حسین زاده بحرینی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم مشهد و کلات، از قرارگاه «هم‌محلۀ امام رضا علیه‌السلام»

  بیشتر