فرمانده تیپ ویژه عملیات پلیس تهران بزرگ؛

بسیاری از نیروهای پلیس افتخاری، مسجدی هستند

سرهنگ گروسی با اشاره به اجرای طرح پلیس افتخاری با همکاری موثر مسجدی‌ها، گفت: اکثریت نیروهای انتظامی از اهالی فعال مساجد هستند و زمانی در لباس نیروی انتظامی و زمانی به عنوان بسیجی خدمت می‌کنند.

Capture.JPG
2022-10-06 11:07:22

سرهنگ «محمد گروسی» در گفت‌ و‌ گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه نیروی انتظامی ملزم به همکاری با مساجد در افزایش امنیت و انضباط شهری شده است، اظهار کرد: روسای کلانتری ها بر همین اساس در تعامل مستقیم و مستمر با ائمه جماعات مساجد هستند و به صورت دوره ای در مساجد برای پاسخگویی به مردم حضور می یابند.

 فرمانده تیپ ویژه عملیات پلیس تهران بزرگ افزود: بسیاری از فرماندهان نیروی انتظامی نیز در مناسبت های مختلف در مساجد حضور می یابند تا ضمن شنیدن صحبت های مردم، توصیه های لازم انتظامی را بیان کنند.

 وی درباره نقش مساجد در کاهش آسیب های اجتماعی و بزهکاری در جامعه، گفت: نقش مساجد در کاهش آسیب های اجتماعی و بزهکاری به دلیل ترویج سبک زندگی دینی بسیار موثر است به همین دلیل در مناسبت های مذهبی همچون محرم و ایام سوگواری شهادت امام حسین # و ماه رمضان که مردم حضور بیشتری در مساجد دارند، میزان جرم و بزهکاری بسیار کمتر می شود.

 گروسی در ادامه با بیان اینکه نیروی انتظامی به منظور تعامل بیشتر با مردم چند سال است طرح پلیس افتخاری را دنبال می کند، گفت: جالب است بدانید بسیاری از افرادی که به عنوان پلیس افتخاری به مردم خدمت می کنند از  نمازگزاران مساجد هستند. این پلیس های افتخاری به ما در برقراری نظم و کشفیات بسیار کمک می کنند.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای بسیج مساجد نیز به نیروی انتظامی در برقراری امنیت در سطح محلات و مقابله با بی نظمی و اغتشاشات کمک می کنند. این نکته هم باید بیان شود که اکثریت نیروهای انتظامی از اهالی فعال مسجدی هستند که زمانی در لباس نیروی انتظامی و زمانی به عنوان بسیجی فعال به مردم خدمت می کنند.

  بیان دیدگاه
  امام‌جماعتی که 400 خانوار را صاحب شغل و درآمد کرده‌است

  امام‌جماعتی که 400 خانوار را صاحب شغل و درآمد کرده‌است

  ساخت مسجد چهارده‌معصوم(ع) با کمک جهادی اصفهانی‌ها، ایجاد 400 فرصت شغلی با کشت زعفران، حمایت معیشتی از محرومان، ایجاد فصل وحدت و همدلی میان شیعه و اهل‌سنت از اقداماتی است که حجت‌الاسلام رحمتی، امام‌محله بخش مشهدریزه موفق به انجام آنها شده است.

  بیشتر
  مساجد را به‌طور نرم‌افزاری از ما گرفتند!/ مسجد پایگاه جهاد تبیین است

  مساجد را به‌طور نرم‌افزاری از ما گرفتند!/ مسجد پایگاه جهاد تبیین است

  رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمّار با اشاره به نقش بی‌بدیل مسجد در عرصه جهاد تبیین، گفت: مساجد را از ما گرفتند نه به صورت سخت‌افزاری بلکه به صورت نرم‌افزاری آنها را تصرف کردند؛ همان‌گونه که آدم را از بهشت راندند.

  بیشتر
  تربیت مسجد‌محور، مانع جدی در بروز ناهنجاری‌های اجتماعی است

  تربیت مسجد‌محور، مانع جدی در بروز ناهنجاری‌های اجتماعی است

  حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌ابوالقاسم با بیان‌اینکه مساجد می‌توانند نقش محوری در ارتقای فرهنگ کشور ایفا کنند، گفت: تربیت و فعالیت‌های فرهنگی مسجدمحور، مانع جدی برای بروز ناهنجاری‌ها و افتادن در مسیرهای انحرافی است.

  بیشتر