عضو هیئت علمی دانشگاه علوم انتظامی بیان کرد

راهکارهایی ساده در تحقق نهضت بازگشت به مسجد/ تولیت کمک‌های مومنانه با مساجد باشد

حجت‌الاسلام والمسلمین ملک‌محمدی گفت: دیدار مسئولان با مردم در مسجد و متمرکز شدن همه‌ی کمک‌های مومنانه به نیازمندان در مساجد، راهکارهایی ساده و موثر در تحقق نهضت بازگشت به مسجد است.

3.JPG
2022-10-08 10:15:40

حجت الاسلام والمسلمین «حسن ملک‌محمدی» در گفت‌ و‌ گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه مسجد در صدر اسلام مقر حکومت اسلامی بود، اظهار کرد: در عصر حاضر با توجه به توسعه ای که در حوزه های مختلف صورت گرفته است نمی توان مسجد را مرکز حکومت قرار دارد ولی مسئولان و مدیران می توانند علاوه بر دیدارهای مردمی با مردم در مساجد، برخی از جلسات کاری خود را در مساجد برگزار کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه های فارابی و علوم انتظامی افزود: چه تصویر زیبا و اثرگذاری است که وزیر یا مسئولی در مسجد جلسات کاری خود را برگزار کند. انتشار چنین تصاویری در رسانه ها و فضای مجازی بسیار موثر است. آنگاه می توان با هشتک های مناسب، این اقدامات را رسانه ای کرد.

وی اضافه کرد: وقتی از نهضت بازگشت به مسجد صحبت می کنیم قرار نیست کار خیلی بزرگی صورت گیرد، همین اقدامات که هزینه ای هم ندارند در ساده ترین شکل، بیشترین اثر را بر جای می گذارد.

ملک‌محمدی تاکید کرد: امسال به مناسبت روز جهانی مسجد و هفته دولت خیلی خوشحال شدیم که بسیاری از مسئولان و مدیران دولت سیزدهم در مساجد حضور یافتند و گوش شنوایی برای مردم بودند و در حد توان و امکان، مشکلات مردم را حل کردند.

این نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از کارهای بسیار ساده که می تواند گامی بلند در راستای نهضت بازگشت به مسجد باشد، تولیت مساجد در کمک مومنانه است. هیچ دستگاهی نباید در هیچ سطحی بسته های ارزاق و سایر کمک ها به نیازمندان را شخصا انجام دهد بلکه باید از طریق مساجد این کمک ها صورت بگیرد.

  بیان دیدگاه
  امام‌جماعتی که 400 خانوار را صاحب شغل و درآمد کرده‌است

  امام‌جماعتی که 400 خانوار را صاحب شغل و درآمد کرده‌است

  ساخت مسجد چهارده‌معصوم(ع) با کمک جهادی اصفهانی‌ها، ایجاد 400 فرصت شغلی با کشت زعفران، حمایت معیشتی از محرومان، ایجاد فصل وحدت و همدلی میان شیعه و اهل‌سنت از اقداماتی است که حجت‌الاسلام رحمتی، امام‌محله بخش مشهدریزه موفق به انجام آنها شده است.

  بیشتر
  مساجد را به‌طور نرم‌افزاری از ما گرفتند!/ مسجد پایگاه جهاد تبیین است

  مساجد را به‌طور نرم‌افزاری از ما گرفتند!/ مسجد پایگاه جهاد تبیین است

  رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمّار با اشاره به نقش بی‌بدیل مسجد در عرصه جهاد تبیین، گفت: مساجد را از ما گرفتند نه به صورت سخت‌افزاری بلکه به صورت نرم‌افزاری آنها را تصرف کردند؛ همان‌گونه که آدم را از بهشت راندند.

  بیشتر
  تربیت مسجد‌محور، مانع جدی در بروز ناهنجاری‌های اجتماعی است

  تربیت مسجد‌محور، مانع جدی در بروز ناهنجاری‌های اجتماعی است

  حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌ابوالقاسم با بیان‌اینکه مساجد می‌توانند نقش محوری در ارتقای فرهنگ کشور ایفا کنند، گفت: تربیت و فعالیت‌های فرهنگی مسجدمحور، مانع جدی برای بروز ناهنجاری‌ها و افتادن در مسیرهای انحرافی است.

  بیشتر