هفتۀ وحدت مبارک باد

هفته وحدت.jpg
2022-10-10 10:26:42

به ابتکار امام خمینی رضوان‌الله‌تعالی‌علیه، هر سال در ماه ربیع الاول به مناسبت میلاد پیامبر اعظم صلوات‌الله‌علیه در فاصله 12 تا 17 ربیع الاول در ایران و بسیاری از کشورهای اسلامی هفتۀ وحدت برگزار می‌شود.

به اعتقاد اکثریت اهل سنت 12 ربیع الاول و به نظر اکثریت اهل شیعه 17 ربیع الاول روز میلاد حضرت رسول‌الله صلوات‌الله‌علیه است. این اختلاف سبب شد تا امام خمینی رضوان‌الله‌تعالی‌علیه با نام‌گذاری این ایام به نام هفته وحدت هم به نظر دو مذهب بزرگ اسلام احترام گذاشته و هم بر لزوم وحدت بیش از پیش جهان اسلام صحه گذارد.

مسلمانان در تاریخ پر فراز و نشیب اسلام، بارها شاهد تلاش دشمنان قسم خورده برای برهم زدن وحدت اسلامی مسلمانان بوده‌اند. دشمنان بارها با حربه‌های گوناگون سعی در از بین بردن اسلام و اندیشه های ناب محمدی صلوات‌الله‌علیه از پهنه جهان هستی داشته‌اند. می‌توان دلیل ناکامی آنها را وحدت و بصیرت مسلمانان نامید. از این رو هرگاه دشمنان توانسته‌اند در این وحدت خللی وارد کرده و یا با فتنه‌انگیزی طیفی از مسلمین را از بصیرت بر امور و فهم حقیقت بازدارند، زندگی اجتماعی، سیاسی و فرهنگی مسلمانان دستخوش ناملایمات بسیاری شده است.

بنیان‌گذار انقلاب اسلامی ایران همواره به منظور تحقّق وحدت اسلامی در جامعه تلاش نموده است. یکی از آثار و برکات وحدت اسلامی، پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود که مردم با صرف فعل خواستن و دست در دست یکدیگر توانستند دست طاغوتیان و کشورهای سلطه‌گر را از کشور عزیزمان کوتاه کنند. هم‌اکنون نیز شاهد نتیجۀ این وحدت و همدلی در الگو قرار گرفتن انقلاب ما و حرکت مردم کشورهای مختلف و وحدت آنها با هر نوع دین و مذهب در برابر سطله و ستم مستکبران هستیم.

  بیان دیدگاه
  به میدان بیایید، حرف بزنید و تبیین کنید

  به میدان بیایید، حرف بزنید و تبیین کنید

  بیشتر
  ولادت با سعادت عقیله بنی هاشم حضرت زینب علیهاالسلام و روز پرستار مبارک باد

  ولادت با سعادت عقیله بنی هاشم حضرت زینب علیهاالسلام و روز پرستار مبارک باد

  بیشتر
  آمادگی عملی خود را حفظ کنید و غافلگیر نشوید

  آمادگی عملی خود را حفظ کنید و غافلگیر نشوید

  بیشتر