رییس سازمان اوقاف و امور خیریه؛

کانون‌های مساجد به پرسش‌های نسل جوان پاسخ دهند/فعالیت‌های هنری در مساجد رونق بگیرد

حجت الاسلام والمسلمین خاموشی با بیان اینکه لنگرمسجد باید کانون پرسش و پاسخ و تبیین برای نسل جوان باشد، گفت: مسئولان کانون‌های فرهنگی هنری باید سراغ نوجوانان و جوانان بروند و به سوالات آنها پاسخ دهند.

Capture40.JPG
2022-10-16 13:25:28

به گزارش خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان، دومین روز از نشست هم اندیشی مدیران ستادی و استانی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور امروز (یکشنبه،24 مهر ماه) در مجتمع آدینه تهران در حال برگزاری است.

 بناب این گزارش، حجت الاسلام والمسلمین «سیدمهدی خاموشی» در این هم اندیشی، گفت: کار فرهنگی با کار آموزشی تفاوت دارد؛ در کار فرهنگی به عدد نفوذ انسان ها روش وجود دارد که می توان با این روش ها بر مخاطب اثر گذاشت.

 رییس سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: یک خطیب با نفوذ کلام و سخنرانی می تواند بر مخاطب و مستمع تاثیری خاص بگذارد.

 وی تصریح کرد: در کشورهای غربی با الزامات خاص خود کار فرهنگی انجام می دهند، ما نیز باید با توجه به الزاماتی که داریم برای کودکان و نوجوانان برنامه های فرهنگی داشته باشیم.

 وی خطاب به مدیران ستادی و استانی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد، گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد باید انتخاب‌گر خوبی باشند. امروز انجام فعالیت های هنری، تئاتر و نمایش از اهمیت بالایی برخوردار است، این فعالیت ها باید در مساجد رونق بگیرد، ضمن اینکه کانون ها در حوزه فناوری و شبکه های اجتماعی نیز باید فعال باشند.

 وی اجرای برنامه های اردویی برای جوانان و نوجوانان را از دیگر اولویت های کانون های فرهنگی هنری مساجد برشمرد و گفت: برگزاری اردوهای بازدید از مراکز دانش‌بنیان برای بچه‌های مسجد آنها را با پیشرفت های علمی کشور آشنا می کند.

 رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه مسجد باید کانون پرسش و پاسخ و تبیین و تحلیل برای نسل جوان باشد، خاطرنشان کرد: مسئولان کانون ها باید به سراغ نوجوانان و جوانان بروید و به سوالات آنها پاسخ دهید.

    بیان دیدگاه