رییس سازمان اوقاف و امور خیریه؛

کانون‌های مساجد به پرسش‌های نسل جوان پاسخ دهند/فعالیت‌های هنری در مساجد رونق بگیرد

حجت الاسلام والمسلمین خاموشی با بیان اینکه لنگرمسجد باید کانون پرسش و پاسخ و تبیین برای نسل جوان باشد، گفت: مسئولان کانون‌های فرهنگی هنری باید سراغ نوجوانان و جوانان بروند و به سوالات آنها پاسخ دهند.

Capture40.JPG
2022-10-16 13:25:28

به گزارش خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان، دومین روز از نشست هم اندیشی مدیران ستادی و استانی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور امروز (یکشنبه،24 مهر ماه) در مجتمع آدینه تهران در حال برگزاری است.

 بناب این گزارش، حجت الاسلام والمسلمین «سیدمهدی خاموشی» در این هم اندیشی، گفت: کار فرهنگی با کار آموزشی تفاوت دارد؛ در کار فرهنگی به عدد نفوذ انسان ها روش وجود دارد که می توان با این روش ها بر مخاطب اثر گذاشت.

 رییس سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: یک خطیب با نفوذ کلام و سخنرانی می تواند بر مخاطب و مستمع تاثیری خاص بگذارد.

 وی تصریح کرد: در کشورهای غربی با الزامات خاص خود کار فرهنگی انجام می دهند، ما نیز باید با توجه به الزاماتی که داریم برای کودکان و نوجوانان برنامه های فرهنگی داشته باشیم.

 وی خطاب به مدیران ستادی و استانی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد، گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد باید انتخاب‌گر خوبی باشند. امروز انجام فعالیت های هنری، تئاتر و نمایش از اهمیت بالایی برخوردار است، این فعالیت ها باید در مساجد رونق بگیرد، ضمن اینکه کانون ها در حوزه فناوری و شبکه های اجتماعی نیز باید فعال باشند.

 وی اجرای برنامه های اردویی برای جوانان و نوجوانان را از دیگر اولویت های کانون های فرهنگی هنری مساجد برشمرد و گفت: برگزاری اردوهای بازدید از مراکز دانش‌بنیان برای بچه‌های مسجد آنها را با پیشرفت های علمی کشور آشنا می کند.

 رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه مسجد باید کانون پرسش و پاسخ و تبیین و تحلیل برای نسل جوان باشد، خاطرنشان کرد: مسئولان کانون ها باید به سراغ نوجوانان و جوانان بروید و به سوالات آنها پاسخ دهید.

  بیان دیدگاه
  امام‌جماعتی که 400 خانوار را صاحب شغل و درآمد کرده‌است

  امام‌جماعتی که 400 خانوار را صاحب شغل و درآمد کرده‌است

  ساخت مسجد چهارده‌معصوم(ع) با کمک جهادی اصفهانی‌ها، ایجاد 400 فرصت شغلی با کشت زعفران، حمایت معیشتی از محرومان، ایجاد فصل وحدت و همدلی میان شیعه و اهل‌سنت از اقداماتی است که حجت‌الاسلام رحمتی، امام‌محله بخش مشهدریزه موفق به انجام آنها شده است.

  بیشتر
  مساجد را به‌طور نرم‌افزاری از ما گرفتند!/ مسجد پایگاه جهاد تبیین است

  مساجد را به‌طور نرم‌افزاری از ما گرفتند!/ مسجد پایگاه جهاد تبیین است

  رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمّار با اشاره به نقش بی‌بدیل مسجد در عرصه جهاد تبیین، گفت: مساجد را از ما گرفتند نه به صورت سخت‌افزاری بلکه به صورت نرم‌افزاری آنها را تصرف کردند؛ همان‌گونه که آدم را از بهشت راندند.

  بیشتر
  تربیت مسجد‌محور، مانع جدی در بروز ناهنجاری‌های اجتماعی است

  تربیت مسجد‌محور، مانع جدی در بروز ناهنجاری‌های اجتماعی است

  حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌ابوالقاسم با بیان‌اینکه مساجد می‌توانند نقش محوری در ارتقای فرهنگ کشور ایفا کنند، گفت: تربیت و فعالیت‌های فرهنگی مسجدمحور، مانع جدی برای بروز ناهنجاری‌ها و افتادن در مسیرهای انحرافی است.

  بیشتر