نهضت بازگشت به مسجد/ رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی کشور؛

بسیاری از کارکنان نیروی انتظامی از بچه‌های مسجد هستند/مسجدمحوری در ناجا رسمیت بیابد

حجت‌الاسلام والمسلمین ادیانی با بیان اینکه مسجد مرکز مهم تربیت نیروهای انقلابی است، گفت: بسیاری از اعضای خانواده بزرگ نیروی انتظامی از بچه‌های مسجد هستند؛ این نیرو باید در انجام ماموریت‌های خود مسجدمحوری را رسمیت ببخشد.

Capture100.JPG
2022-10-16 13:25:31

حجت الاسلام والمسلمین «سیدعلیرضا ادیانی» در گفت‌ و‌ گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه نهضت بازگشت به مسجد نیازمند همکاری همه دستگاه ها است، اظهار کرد: نیروی انتظامی در انجام ماموریت های خود باید مسجدمحوری را رسمیت ببخشد و در تمام سطوح به آن عمل کند. سایر نیروهای نظامی و نیز دیگر دستگاه ها باید چنین رویکردی داشته باشند.

 رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی کشور افزود: مسجد مرکز مهم تربیت نیروهای انقلابی است و بسیاری از اعضای خانواده بزرگ نیروی انتظامی از بچه های مسجد هستند و همه روزه با اتمام خدمت‌ در یگان محل ماموریت‌شان در مساجد حضور می‌یابند. اگر کارکنان دیگر دستگاه ها نیز چنین روحیه و پیشینه ای داشته باشند، نهضت بازگشت به مسجد عملی می شود.

 وی تصریح کرد: البته این نوع همکاری نباید موجب خدشه‌دار شدن ماهیت مردمی مساجد شود، چنان که ما در نیروی انتظامی هیچ یک از فعالیت های اعتقادی و مذهبی را بر کارکنان، اجبار نکرده ایم. مسجد باید رویکرد مردمی خود را حفظ کند تا حامیان کشور و نظام از دل مساجد برخیزند.

حجت الاسلام ادیانی اضافه کرد: در مقابله با اغتشاشات اخیر که توسط سرویس های جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی و بازمانده های ساواک و رژیم مخلوع طاغوت در کشور ایجاد شد، اهالی مساجد آماده‌باش کامل بودند تا با همکاری نیروی انتظامی در تامین امنیت و مقابله با آشوب های طراحی شده اقدام کنند. این کارکردها جلوه هایی از نهضت بازگشت به مسجد است.

 رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی کشور در پایان خاطرنشان کرد: اگر مساجد در راس برنامه ها باشند آنگاه مدیران و مسئولان هم انگیزه گزارش کار خود در مساجد را می یابند و فرصت حل مشکلات مردم در چنین فضایی بهتر و بیشتر فراهم می شود.

  بیان دیدگاه
  امام‌جماعتی که 400 خانوار را صاحب شغل و درآمد کرده‌است

  امام‌جماعتی که 400 خانوار را صاحب شغل و درآمد کرده‌است

  ساخت مسجد چهارده‌معصوم(ع) با کمک جهادی اصفهانی‌ها، ایجاد 400 فرصت شغلی با کشت زعفران، حمایت معیشتی از محرومان، ایجاد فصل وحدت و همدلی میان شیعه و اهل‌سنت از اقداماتی است که حجت‌الاسلام رحمتی، امام‌محله بخش مشهدریزه موفق به انجام آنها شده است.

  بیشتر
  مساجد را به‌طور نرم‌افزاری از ما گرفتند!/ مسجد پایگاه جهاد تبیین است

  مساجد را به‌طور نرم‌افزاری از ما گرفتند!/ مسجد پایگاه جهاد تبیین است

  رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمّار با اشاره به نقش بی‌بدیل مسجد در عرصه جهاد تبیین، گفت: مساجد را از ما گرفتند نه به صورت سخت‌افزاری بلکه به صورت نرم‌افزاری آنها را تصرف کردند؛ همان‌گونه که آدم را از بهشت راندند.

  بیشتر
  تربیت مسجد‌محور، مانع جدی در بروز ناهنجاری‌های اجتماعی است

  تربیت مسجد‌محور، مانع جدی در بروز ناهنجاری‌های اجتماعی است

  حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌ابوالقاسم با بیان‌اینکه مساجد می‌توانند نقش محوری در ارتقای فرهنگ کشور ایفا کنند، گفت: تربیت و فعالیت‌های فرهنگی مسجدمحور، مانع جدی برای بروز ناهنجاری‌ها و افتادن در مسیرهای انحرافی است.

  بیشتر