فاصله گرفتن از مساجد،‌دلیل مهم مشکلات‌فرهنگی اخیر کشور است

حجت الاسلام والمسلمین خانی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسفراین:فاصله گرفتن از مساجد، فاصله گرفتن از سنگر مقاومت فرهنگی می باشد.

photo1827515093.jpg
2022-10-20 12:05:14

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان شمالی حجت الاسلام والمسلمین خانی مدیر امور مساجد استان در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسفراین که در تاریخ 26مهر ماه برگزار گردید، با اشاره به نقش پررنگ مساجد در جلوگیری از آسیب های اجتماعی بیان کرد:


فاصله گرفتن از مساجد، فاصله گرفتن از سنگر مقاومت فرهنگی می باشد؛ زیرا چنانکه رهبر معظم انقلاب فرمودند، مسجد هسته مقاومت فرهنگی است، لذا باید ریشه مشکلات فرهنگی اخیر کشور را در شکاف به وجود آمده بین جوانان و مسجد جستجو نمود.

مدیر امور مساجد استان با بیان اینکه راه فائق آمدن به مشکلات فرهنگی و آسیب های اجتماعی، استفاده از ظرفیت های بی بدیل مسجد می باشد، افزود: مسجد، یکی از مهمترین پایگاه‌های مقابله با شبیخون فرهنگی دشمن است، لذا دشمن با درک دقیق این موضوع، تمام ظرفیت و امکانات خود را چه در داخل و چه در خارج از کشور جهت دور نگه داشتن جوانان و نوجوانان ما از این سنگر، به کار گرفته است.

ایشان با اشاره به نقش پر رنگ ارکان مساجد علی الخصوص ائمه جماعات در برنامه ریزی جهت جذب اقشار مختلف به ویژه جوانان و نوجوانان به مسجد، بیان داشت: احیاء سایر کارکردهای مغفول مانده مسجد از وظایف اصلی ارکان مساجد می باشد، که این مهم اگر میسر گردد‌ و مساجد ما به تعبیر رهبر معظم انقلاب به سمت مسجد طراز اسلامی گام بردارند و مردم خیرخواهی مسجد را در جنبه های گوناگون زندگی خود احساس نمایند، بدون شک در جذب آنها به سمت خانه های خدا تاثیر به سزایی خواهد داشت و متعاقبا ثمره قطعی این حضور، کاهش آسیب های اجتماعی و فائق آمدن بر چالش های گوناگون فرهنگی می باشد.

 

  بیان دیدگاه
  طلاب و روحانیون نهضت ارتباط راه بیندازند.

  طلاب و روحانیون نهضت ارتباط راه بیندازند.

   چهارشنبه 2 آذر حجت‌الاسلام والمسلمین نظافت عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان،در نشست بصیرتی طلاب و روحانیون خراسان شمالی، به تشریح نقش تاثیرگذار روحانیون در شرایط حساس کنونی پرداخت.

  بیشتر
  اهمیت ویژه مسجد در دین مبین اسلام

  اهمیت ویژه مسجد در دین مبین اسلام

  مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان شمالی:
  وجود 28 آیه در قرآن کریم و 400 روایت از ائمه معصومین علیهم السلام در خصوص مسجد، حکایت از اهمیت ویژه این مکان مقدس در دین مبین اسلام دارد.

  بیشتر
  دیدار مدیر و دبیران امور مساجد خراسان جنوبی با نماینده محترم ولی فقیه در استان

  دیدار مدیر و دبیران امور مساجد خراسان جنوبی با نماینده محترم ولی فقیه در استان

  آیت‌الله عبادی، نمایندۀ ولی فقیه در استان خراسان جنوبی: انسان خلقتاً یک موجود فرهنگی آفریده شده است.

  بیشتر