برگزاری همایش فصلی کارکنان مشهد‌مقدس

شنبه 30 مهرماه‌همایش فصلی کارکنان امور مساجد در مشهد مقدس با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین‌ مهدوی‌ ارفع ریاست محترم‌ این مرکز و سایر معاونین برگزار شد.

16.jpg
2022-10-24 13:11:52

به گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، شنبه 30 مهرماه ‌همایش فصلی کارکنان مشهد‌مقدس با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین‌ مهدوی‌ ارفع ریاست محترم‌‌ مرکز و سایر معاونین برگزار شد. حجت الاسلام و المسلمین مهدوی‌ ارفع در ابتدای سخنان خود ضمن تقدیر از خدمتگزاران مراسم اربعین و دهه آخر صفر بر تداوم این پویش‌ها تاکید داشتند.

ریاست محترم مرکز رسیدگی به امور مساجد استان های خراسان با اشاره به سه مولفه اساسی تکنولوژی، سیاست وفرهنگ در تمدن غرب افزودند: تکنولوژی و جمهوریت بعنوان دو مولفه سیاسی این تمدن در حکومت اسلامی نیز پذیرفته شده است و علیرغم تلاشهای دشمن در ضربه رساندن به حکومت اسلامی در مواجهه با مولفه دوم، در جریان فتنه 88 با شکست مواجه شد؛ امادر بحث فرهنگ ،که مهمترین تفاوت ما با مکتب سکولار غرب است، محل مواجهه با دشمنان می باشد. زیرا انقلاب ما، انقلابی فرهنگی است و طبق فرمایش حضرت امام ^ این انقلاب باید به جهان صادر شود. نمونه این تقابل اغتشاشات اخیر است که دشمن به طور علنی با تمام ظرفیت و توان خود به مبارزه  با مسائل دینی، فرهنگی و مذهبی اقدام نمود.

ایشان در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر "تهاجم ترکیبی" جبهه دشمن علیه ایران افزودند: ما در سطح سه استان حدود د‌ه هزار و پانصد مسجد یا بعبارت دیگر پایگاه فرهنگی داریم  و اگر بخواهیم موضوع تمدن اسلامی را در مقابله با غرب به طور جدی دنبال کنیم بایداز این ظرفیت به طور جدی و هدفمند استفاده کنیم.

حجت الاسلام مهدوی ارفع اظهار داشتند: طبق‌ فرمایش مقام‌معظم‌رهبری دو راهبرد اساسی در مساجد به طور جدی باید دنبال شود تا با بهره گیری از این ظرفیت بتوانیم اسلام را جهانی سازی کنیم.

راهبرد اول: ایستادگی و حرکت رو به جلو مقابل دشمن‌ در دفاع از ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی

راهبرد دوم: ایجاد هسته‌های مقاومت فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در مساجد

در ابتدای همایش‌ حجت الاسلام احمدنیا، معاون فرهنگی و اجتماعی امور مساجد استان های‌ خراسان، با اشاره به پویش‌های مردمی شکل گرفته در دهه آخر صفر، از استقبال گسترده و بی نظیر مردم در جهت خدمت رسانی به زائران و مجاوران آقا علی بن موسی الرضا علیهم السلام تقدیرکرد.

در پایان این مراسم از خدمتگزاران اربعین و دهه آخر صفر تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

مشاهده 1.jpg
1.jpg
مشاهده 11.jpg
11.jpg
مشاهده 12.jpg
12.jpg
مشاهده 13.jpg
13.jpg
مشاهده 14.jpg
14.jpg
مشاهده 15.jpg
15.jpg
مشاهده 2.jpg
2.jpg
مشاهده 3.jpg
3.jpg
مشاهده 4.jpg
4.jpg
مشاهده 5.jpg
5.jpg
مشاهده 6.jpg
6.jpg
مشاهده 7.jpg
7.jpg
مشاهده 8.jpg
8.jpg
مشاهده 9.jpg
9.jpg
  بیان دیدگاه
  میرزاکوچک خان؛ بزرگ مرد نهضت جنگل

  میرزاکوچک خان؛ بزرگ مرد نهضت جنگل

  یازدهم آذر 1300 هجری شمسی میرزا کوچک‌ خان جنگلی پس از سالها مبارزه علیه خیانتهای قاجار و استبداد رضاخانی، به شهادت رسید.

  بیشتر
  دهم آذر سالروز شهادت آیت‌ الله سید‌حسن‌ مدرس

  دهم آذر سالروز شهادت آیت‌ الله سید‌حسن‌ مدرس

  آیت‌الله سید حسن مدرس از نامدارترین سیاستمداران با تدبیر و روحانی مبارز شیعه که نامش یادآور مبارزه با استبداد است، 10 آذر 1316 به شهادت رسید.

  بیشتر
  مبانی، عملکردها و روش‏های تربیتی حضرت زینب سلام‌الله‌علیها

  مبانی، عملکردها و روش‏های تربیتی حضرت زینب سلام‌الله‌علیها

  حضرت زینب سلام‌الله‌علیها از چهره های برجسته علمی و تربیتی جهان اسلام است. نقش آموزشی، تربیتی و تدابیر سیاسی اجتماعی ایشان در طول تاریخ مورد توجه مردم، در زمان آن حضرت و آیندگان بوده است.

  بیشتر