تشییع پیکرشهدای شاهچراغ‌ در‌مشهد‌الرضا علیه‌السلام

تشییع شهدای شیراز.jpg
2022-10-30 09:11:10

به گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان،پیکر شهدای مظلوم حادثه تروریستی حرم مطهر حضرت احمد‌بن‌موسی علیهماالسلام ، شنبه 7آبان ماه با حضور گسترده و پرشور مردم ولایتمدار و انقلابی مشهد از میدان بسیج به سمت حرم مطهر رضوی تشییع شد. مردم مشهد با بدرقه پیکر شهدا بر دستان خود، به صورت یکصدا و مشت‌‌های گره‌کرده با سر دادن شعارهایی همچون “لبیک یا حسین”، “مرگ بر آمریکا” و “مرگ بر اسرائیل” و...نفرت و انزجار خود را از این حرکت تروریستی علیه شهدای مظلوم این حادثه تروریستی اعلام کردند.

مردم مشهددر این مراسم ضمن انزجار خود از جنایات مزدوران استکبار اعلام کردند در دفاع از امنیت کشور همواره  پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری خواهند بود. هر کس با هر زبان، قوم، تفکر‌ سیاسی و اعتقادی‌ آمده بود تا به سرد‌مداران تروریست‌های جهان ثابت کند نه تنها از‌ عزم و اراده ملت کاسته نشده بلکه بر وحدت و انسجام  افزوده شده و یاد و خاطره شهدا در اعماق قلب ها تکثیر و تشدید می شود.

حکایت امروز مشهد مقدس شنیدنی که نه، بلکه دیدنی است؛ ‌مردم داغداری که از گوشه گوشه ایران‌ اسلامی آمده‌اند تا با شهدا مظلومی وداع کنند که خون آن ها قطعا نابودگر همه طراحی ها خواهد شد.

این مردم شهدا را از خود می‌دانند و با این استقبال بی‌نظیر، بار دیگر بیعت خود را با ولایت اظهار کردند. حضور اقشار مختلف مردم از پیر تا جوان و زن و مرد در این بدرقه باشکوه، جلوه زیبایی به این مراسم بخشید.

ابتدای ‌مراسم در میدان بسیج مشهد با تلاوت قرآن وصلوات خاصه امام رضا علیه‌السلام آغاز و سپس مرثیه‌ و نوحه‌خوانی برای گرامیداشت این شهدا انجام گرفت و صدای گریه صفوف مختلف مردم حاضر، شور و غم آنان را بیش از پیش آشکار کرد.

مردم از نقاط مختلف شهر علیرغم وجود محدودیت های ترافیکی در خیابان های منتهی به حرم مطهر رضوی و ازدحام  بسیار زیاد جمعیت خود را به مسیر می‌رسانند .جمعیت به قدری زیاد است که حرکت خودروهای حامل شهدا به کندی صورت می گیرد و مردم برای بدرقه شهیدان در اطراف خودروی حامل ، موج می زنند و تلاش می کنند با رساندن خود به این خودروها از پیکر‌پاک شهدا تبرک جویند.

پیکر شهدا بعد از طی مسیر با بدرقه زائرین و مجاورین آقا علی‌بن‌موسی‌الرضا علیهما‌السلام  برای اقامه نماز به امامت حضرت آیت‌الله‌ علم‌الهدی  وارد حرم مطهر رضوی شدند.

این پیکرها پس از اقامه نماز و برگزاری مراسم وداع به زادگاه خودشان منتقل می‌شوند.

مشاهده 1.jpg
1.jpg
مشاهده 10.jpg
10.jpg
مشاهده 11.jpg
11.jpg
مشاهده 12.jpg
12.jpg
مشاهده 13.jpg
13.jpg
مشاهده 14.jpg
14.jpg
مشاهده 15.jpg
15.jpg
مشاهده 16.jpg
16.jpg
مشاهده 17.jpg
17.jpg
مشاهده 18.jpg
18.jpg
مشاهده 19.jpg
19.jpg
مشاهده 2.jpg
2.jpg
مشاهده 20.jpg
20.jpg
مشاهده 21.jpg
21.jpg
مشاهده 22.jpg
22.jpg
مشاهده 3.jpg
3.jpg
مشاهده 4.jpg
4.jpg
مشاهده 5.jpg
5.jpg
مشاهده 6.jpg
6.jpg
مشاهده 7.jpg
7.jpg
مشاهده 8.jpg
8.jpg
  بیان دیدگاه
  به میدان بیایید، حرف بزنید و تبیین کنید

  به میدان بیایید، حرف بزنید و تبیین کنید

  بیشتر
  ولادت با سعادت عقیله بنی هاشم حضرت زینب علیهاالسلام و روز پرستار مبارک باد

  ولادت با سعادت عقیله بنی هاشم حضرت زینب علیهاالسلام و روز پرستار مبارک باد

  بیشتر
  آمادگی عملی خود را حفظ کنید و غافلگیر نشوید

  آمادگی عملی خود را حفظ کنید و غافلگیر نشوید

  بیشتر