دیدار ریاست محترم مرکز با مسئولین کمیته امداد امام خمینی^

جمعه ششم آبان ماه حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین مهدوی ارفع ریاست محترم، حجت‌الاسلام حیدرزاده مسئول حوزه ریاست و عباس قاینی معاون پشتیبانی و امور‌حقوقی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان با مرتضی بختیاری ریاست کمیته امداد امام خمینی ^ و رضا سلم‌آبادی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی ^ خراسان‌رضوی دیدار و گفتگو کردند.

photo_2022-10-31_13-46-03.jpg
2022-10-31 14:06:37

به گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، جمعه ششم آبان‌ماه حجت‌الاسلام‌‌و‌‌المسلمین مهدوی‌ارفع ریاست محترم ، حجت الاسلام حیدرزاده مسئول حوزه ریاست و عباس قاینی معاون‌پشتیبانی و امور‌حقوقی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان با مرتضی بختیاری ریاست کمیته امداد امام خمینی^ و رضا سلم آبادی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ^ خراسان‌رضوی دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین مهدوی‌ارفع  ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در امور مساجد استان  فرمود: شالوده کار در مجموعه امور مساجد مطالبات مقام معظم رهبری وفرمایشات حضرت امام^ با تاکید بر جایگاه مساجد بوده است و همواره سعی بر آن بوده که مسجد محوری به عنوان یک گفتمان در میان مردم مطرح شود.

ریاست محترم مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان ضمن بیان فرمایشاتی از حضرت امام^ و مقام معظم رهبری در اهمیت جایگاه و ظرفیت مساجد افزود: با گذشت زمان و بر حسب نیازها و ضرورتهای پیش آمده، مساجد کارکردهای مختلفی پیدا کرده اند که در همین راستا دو کارکرد تربیتی و نهادی را می توان در نظر داشت.

در این گفتگو حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین مهدوی‌ارفع به تشریح نمونه‌هایی از مدل‌های طراحی شده در این کارکردها که در این مدت اجرا شده‌اند پرداخت. تاسیس مراکز نیکوکاری درحوزه محرومیت‌زدایی، ایجاد کانون‌های معین شورای حل‌اختلاف، تاسیس پایگاه ازدواج آسان و فرزندآوری و مشاوره های همسرداری، راه اندازی پویش نذر هشتم ، ایجاد قرارگاه مواسات و همدلی ،با محوریت مساجد، نمونه‌هایی ازکارکردهای نهادی  انجام گرفته در مجموعه امور مساجد هستند.از کارکردهای‌ تربیتی می توان به احیای طرح مثلث هدایت، برگزاری دوره های بدو خدمت با هدف توانمندسازی ارکان مسجد و همچنین طرح مسائل فرهنگی و اجتماعی محلات با محوریت امام جماعت هر مسجد‌ اشاره نمود.

ریاست کمیته امداد امام خمینی ^ ضمن تشکر از گزارش جامع ارائه شده و همچنین انضباط کاری مجموعه به جهت حضور در تمامی برنامه های تحولی با استقبال از بحث جوانگرایی در ساختار مساجد افزود: طبق فرمایشات حضرت امام ^ و مقام معظم رهبری جایگاه مساجد بسیار مهم و محوری است و بر خود تکلیف می دانیم که از مساجد حمایت کنیم.

مشاهده 1.jpg
1.jpg
  بیان دیدگاه
  میرزاکوچک خان؛ بزرگ مرد نهضت جنگل

  میرزاکوچک خان؛ بزرگ مرد نهضت جنگل

  یازدهم آذر 1300 هجری شمسی میرزا کوچک‌ خان جنگلی پس از سالها مبارزه علیه خیانتهای قاجار و استبداد رضاخانی، به شهادت رسید.

  بیشتر
  دهم آذر سالروز شهادت آیت‌ الله سید‌حسن‌ مدرس

  دهم آذر سالروز شهادت آیت‌ الله سید‌حسن‌ مدرس

  آیت‌الله سید حسن مدرس از نامدارترین سیاستمداران با تدبیر و روحانی مبارز شیعه که نامش یادآور مبارزه با استبداد است، 10 آذر 1316 به شهادت رسید.

  بیشتر
  مبانی، عملکردها و روش‏های تربیتی حضرت زینب سلام‌الله‌علیها

  مبانی، عملکردها و روش‏های تربیتی حضرت زینب سلام‌الله‌علیها

  حضرت زینب سلام‌الله‌علیها از چهره های برجسته علمی و تربیتی جهان اسلام است. نقش آموزشی، تربیتی و تدابیر سیاسی اجتماعی ایشان در طول تاریخ مورد توجه مردم، در زمان آن حضرت و آیندگان بوده است.

  بیشتر