طلبه‌ای که با جذب 15 میلیارد تومان در روستا تولید صنایع دستی راه انداخت

حجت‌الاسلام بهروزی امام روستای محمدآباد شهرستان تربت حیدریه با حضور در مدارس سعی بر پاسخ‌دهی به سؤالات دانش‌آموزان را دارد. او افزون‌بر این با پیگیری مطالبات شغلی آن‌ها و دعوت از مسئولان در جهت اشتغال‌زایی برای جوانان در تلاش است.

3.JPG
2022-11-09 11:07:28

حجت‌الاسلام مهدی بهروزی امام روستای محمد آباد شهر رشتخوار شهرستان تربت حیدریه است که از سال 91 در این منطقه فعالیت دارد و در سه مسجد این روستا به ارائه خدمات می‌پردازد. وی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس می‌گوید: فعالیت عمده‌ام در مدارس است و تلاش می‌کنم با ایجاد ارتباط با دانش‌آموزان و مدارس، آن‌ها را با روحانیون و نقش آن‌ها در جامعه آشنا کنم.

برای کاهش آسیب‌های اجتماعی باید روی کودکان سرمایه‌گذاری کنیم

این روحانی دغدغه‌مند در جشن‌ها و مراسم در ایام ولادت و شهادت ائمه‌اطهار علیهم‌السلام در مدارس حضور دارد. حجت‌الاسلام بهروزی در این باره می‌گوید: در اوقات بیکاری سعی دارم در مدارس مختلف حاضر باشم و در زنگ تفریح با دانش‌آموزان صحبت کرده و به سؤالات آن‌ها پاسخ می‌دهم. باید برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان و کودکان را پوشش دهیم و مسائل و مشکلات را از ریشه اصلاح کنیم.

آموزش قرآن و طب سنتی توسط همسر امام محله

برگزاری نماز جماعت و بیان احکام به طور روزانه از دیگر اقدامات این امام در مدارس است. همسر حجت‌الاسلام بهروزی نیز به همراه او در این روستا که یکی از مناطق هدف بنیاد علوی است، فعالیت دارد. او در مهد قرآن روستا به کودکان قرآن آموزش می‌دهد و علاوه بر آن مشاوره طب سنتی و تغذیه نیز انجام می‌دهد.

از دیگر اقدامات این روحانی در این روستای پرجمعیت، برگزاری حلقه صالحین، دوره قرآن و مراسم زیارت عاشورا، برگزاری برنامه ورزشی و آموزش ورزش‌های رزمی توسط مربیان مجرب و نظایر آن می‌توان نام برد. حجت‌الاسلام بهروزی هدف از این اقدامات را تربیت نسل ورزشی و بسیجی بیان می‌کند.

جذب سرمایه 15 میلیاردی برای اشتغال‌زایی در روستا​

وی علاوه بر تمام این اقدامات با همکاری مسئول پایگاه این روستا توانسته خیرین را جذب کند، او تاکنون 10 تا 15 میلیارد تومان سرمایه را جذب و صرف امور روستا کرده است. او در بیان فعالیت‌های خود در راستای اشتغال زایی می‌گوید: با دعوت از مسئولان شهرستانی و نماینده مجلس به روستا مطالبات شغلی اهالی روستا را مطرح کردیم که با هماهنگی صورت گرفته تسهیلات و وام به روستا اختصاص پیدا کرد. در همین راستا کارگاه تولید اقلام سنتی مانند حوله بافی و زنبیل بافی را ایجاد کردیم و برای بیش از 10 نفر در زمینه خیاطی به طور فردی و کارگاهی شغل ایجاد کردیم.

 

مشاهده 4.JPG
4.JPG
مشاهده 5.JPG
5.JPG
مشاهده 6.JPG
6.JPG
مشاهده 7.JPG
7.JPG
مشاهده 8.JPG
8.JPG
مشاهده 9.JPG
9.JPG
  بیان دیدگاه
  امام‌جماعتی که 400 خانوار را صاحب شغل و درآمد کرده‌است

  امام‌جماعتی که 400 خانوار را صاحب شغل و درآمد کرده‌است

  ساخت مسجد چهارده‌معصوم(ع) با کمک جهادی اصفهانی‌ها، ایجاد 400 فرصت شغلی با کشت زعفران، حمایت معیشتی از محرومان، ایجاد فصل وحدت و همدلی میان شیعه و اهل‌سنت از اقداماتی است که حجت‌الاسلام رحمتی، امام‌محله بخش مشهدریزه موفق به انجام آنها شده است.

  بیشتر
  مساجد را به‌طور نرم‌افزاری از ما گرفتند!/ مسجد پایگاه جهاد تبیین است

  مساجد را به‌طور نرم‌افزاری از ما گرفتند!/ مسجد پایگاه جهاد تبیین است

  رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمّار با اشاره به نقش بی‌بدیل مسجد در عرصه جهاد تبیین، گفت: مساجد را از ما گرفتند نه به صورت سخت‌افزاری بلکه به صورت نرم‌افزاری آنها را تصرف کردند؛ همان‌گونه که آدم را از بهشت راندند.

  بیشتر
  تربیت مسجد‌محور، مانع جدی در بروز ناهنجاری‌های اجتماعی است

  تربیت مسجد‌محور، مانع جدی در بروز ناهنجاری‌های اجتماعی است

  حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌ابوالقاسم با بیان‌اینکه مساجد می‌توانند نقش محوری در ارتقای فرهنگ کشور ایفا کنند، گفت: تربیت و فعالیت‌های فرهنگی مسجدمحور، مانع جدی برای بروز ناهنجاری‌ها و افتادن در مسیرهای انحرافی است.

  بیشتر