امام جمعه موقت تهران؛

مساجد باید پایگاه انقلابی‌گری باشند

حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی با بیان اینکه اهمیت جهاد تبیین پس از اغتشاشات اخیر بیش از گذشته خود را نشان داد، گفت: مساجد باید مرکز انقلابی‌گری و جهاد تبیین باشند.

Capture.JPG
2022-11-09 11:07:39

حجت‌الاسلام والمسلمین «کاظم صدیقی» در گفت‌ و‌ گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه مقام معظم رهبری جهاد تبیین را با هدف روشنگری برای نسل جوان مطرح کردند، اظهار کرد: نسل هایی که دوره تاریک و مخوف طاغوت را ندیده اند ممکن است تحت تاثیر تبلیغات سوء دشمنان قرار بگیرند به همین دلیل رهبر معظم انقلاب اسلامی بر لزوم جهاد تبیین تاکید دارند. این اهمیت پس از اغتشاشات اخیر بیشتر خود را نشان داده است.

امام جمعه موقت تهران افزود: علما و روحانیون که امروز بیش از هر زمان دیگر مخاطب دارند باید همه عرصه های تبلیغ را به جهاد تبیین تبدیل کنند. مساجد، هیئت ها، مدارس، دانشگاه ها و دیگر اماکن علمی فرهنگی باید به مرکز تبلیغ و تبیین تبدیل شوند.

وی اضافه کرد: مرحوم آیت الله عباسعلی اختری، امام جماعت فقید مسجد جامع جمهوری از پیشگامان عرصه جهاد تبیین بود و هر گاه مقام معظم رهبری مطلب بسیار مهمی و شعار و راهبرد کلانی را مطرح می کرد، ایشان دست به قلم می شد و کتاب یا مقاله ای در آن زمینه می نوشت.

صدیقی ادامه داد: مرحوم اختری مسجد جامع جمهوری را نیز به مرکز جهاد تبیین تبدیل کرد و در کتابخانه این مسجد کتاب های ارزشمندی در حوزه حجاب، اقتصاد مقاومتی و سایر موضوعات دینی و انقلابی موجود است. بارها برای سخنرانی و اقامه نماز در این مسجد حضور یافتم و همیشه شاهد بودم جوانان قبل و بعد از نماز دور آقای اختری بودند و سوالات خود را مطرح می کردند و آن مرحوم با آرامش و متانت و صبر به سوالات نسل جوان پاسخ می داد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همه مساجد باید همچون مسجد جامع جمهوری و همه ائمه جماعات ما باید همچون آیت الله اختری باشند که در این صورت مواجه ما با دشمنان نظام اسلامی با قدرت بیشتری انجام می شود. مساجد باید مرکز اصلی انقلابی‌گری باشند.

  بیان دیدگاه
  امام‌جماعتی که 400 خانوار را صاحب شغل و درآمد کرده‌است

  امام‌جماعتی که 400 خانوار را صاحب شغل و درآمد کرده‌است

  ساخت مسجد چهارده‌معصوم(ع) با کمک جهادی اصفهانی‌ها، ایجاد 400 فرصت شغلی با کشت زعفران، حمایت معیشتی از محرومان، ایجاد فصل وحدت و همدلی میان شیعه و اهل‌سنت از اقداماتی است که حجت‌الاسلام رحمتی، امام‌محله بخش مشهدریزه موفق به انجام آنها شده است.

  بیشتر
  مساجد را به‌طور نرم‌افزاری از ما گرفتند!/ مسجد پایگاه جهاد تبیین است

  مساجد را به‌طور نرم‌افزاری از ما گرفتند!/ مسجد پایگاه جهاد تبیین است

  رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمّار با اشاره به نقش بی‌بدیل مسجد در عرصه جهاد تبیین، گفت: مساجد را از ما گرفتند نه به صورت سخت‌افزاری بلکه به صورت نرم‌افزاری آنها را تصرف کردند؛ همان‌گونه که آدم را از بهشت راندند.

  بیشتر
  تربیت مسجد‌محور، مانع جدی در بروز ناهنجاری‌های اجتماعی است

  تربیت مسجد‌محور، مانع جدی در بروز ناهنجاری‌های اجتماعی است

  حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌ابوالقاسم با بیان‌اینکه مساجد می‌توانند نقش محوری در ارتقای فرهنگ کشور ایفا کنند، گفت: تربیت و فعالیت‌های فرهنگی مسجدمحور، مانع جدی برای بروز ناهنجاری‌ها و افتادن در مسیرهای انحرافی است.

  بیشتر