راه‌اندازی انتشارات مسجدنا گامی موثر جهت توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در مساجد

راه اندازی انتشارات مسجدنا گامی موثر در جهت توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی است و  به مساجد کمک خواهد کرد تا در جهت تولید و نشر کتاب‌های مسجدی حرکت نمایند.

111111.jpg
2022-11-15 11:42:35

مدیر پژوهش مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی این مرکز، ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفتۀ کتاب و کتاب‌خوانی، به اهمیت تولید و نشر کتاب اشاره کرد و گفت: بر عهدۀ همه فرهیختگان و مجموعه‌های فرهنگی است که نسبت به اشاعه و گسترش فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی اهتمام ورزند و با تولید نشر و حمایت از کتب فاخر، زمینه‌ی رشد و تعالی جامعه را فراهم آورند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محسن مقداری در ادامه گفت: یکی از اقدامات راهبردی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان در زمینه فرهنگ‌سازی و گفتمان‌سازی مسجد تراز انقلاب اسلامی راه‌اندازی، «انتشارات مسجدنا» است که این انتشارات از ابتدای سال 1401 تا کنون 4 کتاب با عناوین «آفتاب سرخ»، «پدر مهربان»، «قدم‌های کوچک» و «آفتاب ولایت» را چاپ و توزیع نموده‌ و بنا است تا پایان سال، 6 عنوان کتاب دیگر، در این انتشارات تولید و عرضه گردد.

وی افزود: به مناسبت فرا رسیدن هفته‌ی کتاب و کتاب‌خوانی، این مرکز اقدام به معرفی چند فروشگاه معتبر کتاب نموده که تخفیف بین  10 الی 50 درصدی ارائه می دهند. 

شایان ذکر است انتشار ویژه نامه «سرآغاز» با محوریت تبیین سیر مطالعاتی برخی از علما و شخصیت‌های حوزوی و انتشار ویژه‌نامه‌ی «کتاب‌نما» پیرامون معرفی کتاب در زمینه‌ی اهمیت ترویج فرهنگ مطالعه، مهارت‌ کتاب‌خوانی و روش‌های نویسندگی است که علاقه‌مندان می توانند از طریق سایت مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان به نشانی www.masjedkh.ir فایل‌ این ویژه‌نامه‌ها را دریافت نمایند. همچنین در این ایام از 30 نفر از برگزیدگان 3 دوره مسابقات کتاب‌خوانی برگزارشده توسط این مرکز، تقدیر به عمل خواهد آمد.

  بیان دیدگاه
  ارائه تخفیف خرید کتاب در ایام هفته کتاب و کتاب‌خوانی

  ارائه تخفیف خرید کتاب در ایام هفته کتاب و کتاب‌خوانی

  مدیریت پژوهش مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، با هماهنگی تعدادی از کتاب‌فروشی‌های فعال سطح شهر مشهد مقدس، امکان تخفیف در این فروشگاه‌ها را برای ایام هفته کتاب و کتاب‌خوانی فراهم آورده‌است.

  بیشتر
  انتشار ویژه‌نامه رواق معرفت برای 13 آبان

  انتشار ویژه‌نامه رواق معرفت برای 13 آبان

  به مناسبت یوم‌الله 13 آبان، هفتاد و ششمین شماره از نشریه رواق معرفت با موضوع استکبارستیزی و با عنوان «چرا مرگ بر آمریکا؟» منتشر شد.

  بیشتر
  نشر کتاب «قدم‌های کوچک»

  نشر کتاب «قدم‌های کوچک»

  کتاب «قدم‌های کوچک» با موضوع اربعین حسینی(ع)، توسط مدیریت پژوهش مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان منتشر شد.

  بیشتر