امام جمعه موقت تهران تاکید کرد:

امامت جماعت در مساجد، اولویت کاری طلاب باشد

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد با بیان اینکه طلاب حوزه‌های علمیه باید تهذیب‌نفس و آگاهی از مسائل روز را با جدیت دنبال کنند، گفت: امامت جماعت در مساجد، اولویت کاری طلاب باشد.

500.JPG
2022-11-19 14:17:57

ححت الاسلام والمسلمین «محمدحسن ابوترابی‌فرد» در گفت و گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه مهمترین توصیه به طلاب مربوط به تهذیب نفس است، اظهار کرد: طلبه ها باید در تزکیه نفس جدیت داشته باشند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با تاکید بر لزوم جدیت طلاب در فراگیری و آموزش علوم دینی، گفت: آیت الله بهجت می فرمود: طلاب باید طوری درس بخوانند که بتوانند به خوبی تدریس کنند.

وی اضافه کرد: نکته مهم دیگری که طلاب باید آن را جدی بگیرند، آگاهی از مسائل روز است به ویژه با اغتشاشات اخیر کشور، اهمیت آگاهی نسبت به مسائل روز و داشتن دانش کافی برای پاسخگویی به شبهات و سوالات بیش از گذشته شده است.

حجت الاسلام ابوترابی‌فرد در پایان با بیان اینکه طلاب در هر سنگر و هر کسوتی باید عزم و روحیه خدمت داشته باشند، گفت: بهتر است امامت جماعت در مساجد اولویت کار و خدمت طلاب باشد.

  بیان دیدگاه
  امام‌جماعتی که 400 خانوار را صاحب شغل و درآمد کرده‌است

  امام‌جماعتی که 400 خانوار را صاحب شغل و درآمد کرده‌است

  ساخت مسجد چهارده‌معصوم(ع) با کمک جهادی اصفهانی‌ها، ایجاد 400 فرصت شغلی با کشت زعفران، حمایت معیشتی از محرومان، ایجاد فصل وحدت و همدلی میان شیعه و اهل‌سنت از اقداماتی است که حجت‌الاسلام رحمتی، امام‌محله بخش مشهدریزه موفق به انجام آنها شده است.

  بیشتر
  مساجد را به‌طور نرم‌افزاری از ما گرفتند!/ مسجد پایگاه جهاد تبیین است

  مساجد را به‌طور نرم‌افزاری از ما گرفتند!/ مسجد پایگاه جهاد تبیین است

  رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمّار با اشاره به نقش بی‌بدیل مسجد در عرصه جهاد تبیین، گفت: مساجد را از ما گرفتند نه به صورت سخت‌افزاری بلکه به صورت نرم‌افزاری آنها را تصرف کردند؛ همان‌گونه که آدم را از بهشت راندند.

  بیشتر
  تربیت مسجد‌محور، مانع جدی در بروز ناهنجاری‌های اجتماعی است

  تربیت مسجد‌محور، مانع جدی در بروز ناهنجاری‌های اجتماعی است

  حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌ابوالقاسم با بیان‌اینکه مساجد می‌توانند نقش محوری در ارتقای فرهنگ کشور ایفا کنند، گفت: تربیت و فعالیت‌های فرهنگی مسجدمحور، مانع جدی برای بروز ناهنجاری‌ها و افتادن در مسیرهای انحرافی است.

  بیشتر