قائم مقام بنیاد هدایت با اشاره به فتنه‌ و اغتشاشات اخیر مطرح کرد؛

راه برون‌رفت از فتنه‌، اقامه فوری جهاد تبیین است

حجت‌الاسلام غلامی با اشاره به اغتشاشات اخیر گفت: باید فضا برای روشنگری ایجاد شود؛ در چنین موقعیتی نباید سنگر را خالی کرد. نسخه‌ای که می‌تواند ما را در مقابل این فتنه‌ها کامل واکسینه کند، همان اقامه فریضه قطعی و فوری جهاد تبیین است.

202020.JPG
2022-11-22 13:39:46

خبرگزاری شبستان، گروه مسجد و کانون‌های مساجد: حجت الاسلام «رضا غلامی» در جلسه شورای راهیاری شبکه شریکة الامام، ناظر بر مسائل اخیر پیش آمده در کشور و شهادت و داغدار شدن خانواده‌ها، کشف حجاب، توهین‌ها و حرمت شکنی‌ها، از مخاطبان خود خواست که به زوایای مختلف این مسائل توجه کنند و علاوه بر نگاه خُرد به جزئیات ماجرا، با کلان نگری، افق‌ها را وسیع تر مشاهده کنند تا بتوانند به جمع بندی‌های متفاوت تری دست یابند.

قائم مقام بنیاد هدایت افزود: اگر با دید جزئی به ماجرا و مسائل پیش‌آمده در کشور نگاه شود، تحلیل ما یک وضعیت تیره و تار را به نمایش خواهد گذاشت، اما اگر با دید کلان‌تری به ماجرا نگاه شود، به نتایج امید بخش‌تری می‌توان دست یافت.

حجت الاسلام غلامی با اشاره به کینه دشمن در پی شکست‌های مکرری که از ایران و جمهوری اسلامی متحمل شده‌اند، بیان کرد: در مواجهه با غرب و در جنگ اقتصادی، تحریم‌های فلج کننده دشمن را خنثی ساختیم و در جنگ نظامی هشت سال دفاع مقدس نیز به یک بازدارندگی پایداری دست یافتیم که جرأت حمله نظامی را برای همیشه از دشمن گرفت و در مجموع جنگ‌های سیاسی، علمی، نظامی و دفاعی همواره پیروز میدان بوده‌ایم و این موجب شگفت زدگی و نگرانی جبهه غرب از قدرت و دستاوردهای ما شده است.

وی به دستاورد اخیر کشور اشاره و خاطرنشان کرد: تیر دشمن در تمام عرصه‌ها، علیه کشور همواره به سنگ خورده است؛ فرزندان کشور در شرایط اخیر موشک هایپرسونیک تولید کردند که یک جهش بزرگ نسلی در حوزه موشکی محسوب می‌شود.

قائم مقام بنیاد هدایت آسیب‌هایی را که در پی وقفه به وجود آمده در دوران کرونا و سپردن فرزندان به فضای مجازی به وجود آمد، یادآور شد و گفت: مدیریت این فضا با دشمن است و ما در این دوره فرزندان خود را به دست دشمن سپردیم و دشمن نیز از این فرصت پیش‌آمده استفاده کرد و این تغییر ذائقه و دعوای بین جبهه حق و باطل را به وجود آورد؛ قصور و کوتاهی ما در این دوره باعث شد از این حوزه آسیب پذیر شویم و دشمن علیه ما یک جنگ شناختی طراحی کند.

حجت الاسلام غلامی‌ تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب تحلیلی داشتند و نسخه جامعی ارائه دادند تا با عمل به آن در این جنگ شناختی آسیب کمتری به ما وارد شود، اما همه ما نسبت به این فرمان کوتاهی کردیم؛ فرمانی که خانواده‌ها و سرمایه‌های اجتماعی ما را می‌توانست کامل واکسینه کند و آن فریضه قطعی و فوری جهاد تبیین بود.

وی افزود: کوتاهی ما در اقامه امر ولی، دشمن را به یک طراحی همه جانبه رساند که بتواند نظام را زمین گیر کند و تصور دشمن این بود که با این جنس کارها توانسته سرمایه‌های اجتماعی را از ما بگیرد، اما محاسبات دشمن دقیق نبوده و این را می‌توان از حضور ملت در صحنه‌های مختلفی همچون پیاده روی جاماندگان اربعین و حضور 25 میلیونی محبان امام حسین# در کربلا و...مشاهده کرد اتفاقاتی که محاسبات سطحی دشمن را برهم زد و آن‌ها را وادار به ایجاد اغتشاشات اخیر در کشور کرد.

قائم مقام بنیاد هدایت با بیان اینکه راه مقابله با این گسل اجتماعی و اغتشاشات بوجود آمده اخیر برخورد نظامی نیست، گفت: نیروی انتظامی در این شرایط سینه خود را سپر گلوله‌های دشمن کرده و فضای امنی را برای برپایی جهاد تبیین و روشنگری ایجاد کرده در چنین موقعیتی نباید سنگر را خالی کرد و شبکه‌های تبلیغی، منبری‌ها، بانوان کنشگر و عناصر انقلابی باید پای کار بیایند و به سهم خود به تبیین حق و باطل بپردازند.

حجت الاسلام غلامی به تحلیل واقعیت‌های کف میدان اشاره و اظهار کرد: تلاش دشمن این بود که نظام را ساقط و کشور را تجزیه کند، اما با تدبیر رهبری معظم انقلاب و مسئولان نظام نقشه‌های دشمن شکست خورد و مردم نیز آن‌ها را برای پیاده‌سازی نقشه‌های‌شان همراهی نکردند و با مشارکت مردم در حمایت از انقلاب و حضور حداکثری در تشییع پیکر مطهر شهدا محاسبات دشمنان برهم خورد و آنان را عصبانی ساخت تا جایی‌که برای گرفتن انتقام این شکست به قتل عام مردم و ریختن خون هموطنان اقدام کردند.

وی با بیان اینکه در این تقابل بدون شک جبهه حق برای پیروزی باید هزینه‌هایی بپردازد، خاطرنشان کرد: این هتک حرمت‌ها، جسارت‌ها و شهادت هموطنان هزینه‌هایی است که جبهه حق همواره در طول تاریخ داده است و این لازمه حفظ جبهه حق است؛ چراکه تنها داشتن ایمان کافی نیست، بلکه استقامت و ایستادگی در مقابل باطل احتیاج است.

  بیان دیدگاه
  امام‌جماعتی که 400 خانوار را صاحب شغل و درآمد کرده‌است

  امام‌جماعتی که 400 خانوار را صاحب شغل و درآمد کرده‌است

  ساخت مسجد چهارده‌معصوم(ع) با کمک جهادی اصفهانی‌ها، ایجاد 400 فرصت شغلی با کشت زعفران، حمایت معیشتی از محرومان، ایجاد فصل وحدت و همدلی میان شیعه و اهل‌سنت از اقداماتی است که حجت‌الاسلام رحمتی، امام‌محله بخش مشهدریزه موفق به انجام آنها شده است.

  بیشتر
  مساجد را به‌طور نرم‌افزاری از ما گرفتند!/ مسجد پایگاه جهاد تبیین است

  مساجد را به‌طور نرم‌افزاری از ما گرفتند!/ مسجد پایگاه جهاد تبیین است

  رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمّار با اشاره به نقش بی‌بدیل مسجد در عرصه جهاد تبیین، گفت: مساجد را از ما گرفتند نه به صورت سخت‌افزاری بلکه به صورت نرم‌افزاری آنها را تصرف کردند؛ همان‌گونه که آدم را از بهشت راندند.

  بیشتر
  تربیت مسجد‌محور، مانع جدی در بروز ناهنجاری‌های اجتماعی است

  تربیت مسجد‌محور، مانع جدی در بروز ناهنجاری‌های اجتماعی است

  حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌ابوالقاسم با بیان‌اینکه مساجد می‌توانند نقش محوری در ارتقای فرهنگ کشور ایفا کنند، گفت: تربیت و فعالیت‌های فرهنگی مسجدمحور، مانع جدی برای بروز ناهنجاری‌ها و افتادن در مسیرهای انحرافی است.

  بیشتر