بازدید از «پایگاه ازدواج آسان» مسجد «حضرت ولیعصر$»

معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، با حضور حجت‌الاسلام بیاتی مسئول قرارگاه ازدواج آسان، بامی کارشناس حوزه‌ اجتماعی این مرکز و سرکار خانم سروش مسئول کمیته همسان‌گزینی به مساجدی مراجعه نمودند که در زمینه ترویج فرهنگ « ازدواج آسان» فعالیت می کنند.

photo_2022-11-23_08-48-33.jpg
2022-11-23 09:41:39

ازدواج آسان در سیره اهل بیت علیهماالسلام از مباحث مهمی است که در این خصوص احادیث بسیاری از ایشان نقل شده و این نشان از اهمیت موضوع دارد.لذا کلیه نهادهای اثر گذار حاکم بر فضای فکری و فرهنگی جامعه از جمله مساجد و رسانه‌های جمعی می توانند در این زمینه گام‌های اساسی برداشته و در امر تشکیل خانواده بسیار اثرگذار باشند؛ چنان که مقام معظم رهبری همواره بر احیای اینگونه کارکردها توسط مساجد تاکید داشته و دارند.

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان ، درادامه بازدیدهای مدیریت اجتماعی این مرکز با حضور حجت‌الاسلام بیاتی مسئول قرارگاه ازدواج آسان، بامی کارشناس حوزه اجتماعی مرکز و سرکار خانم سروش مسئول کمیته همسان گزینی صورت گرفت، ‌به مساجدی مراجعه شد که در زمینه ترویج فرهنگ ازدواج آسان فعالیت می کنند. یکی از این مساجد که علاوه بر سایر نهادهای فعال دارای پایگاه ازدواج آسان می باشد، مسجد «حضرت ولیعصر$» واقع در بلوار لادن مشهد به امامت حجت‌الاسلام رمضانی است .

از ویژگی های این مسجد فضاسازی مناسبی است که جهت برگزاری جلسات خواستگاری و برپایی مراسم عقد تدارک دیده شده و تا‌کنون بالغ بر100نفر از جوانان محله‌، در جلسات مشاوره ازدواج آسان این مسجد شرکت نموده و نسبت به احیای این امر ترغیب شده‌اند.

همچنین تعدادی‌ از خیرین مسجدی، منازل خود را جهت برگزاری این گونه مراسم در اختیار زوج های‌ کم بضاعت و خانواده ایشان قرار می‌دهند و با مشارکت سایر نمازگزاران مبالغی را بعنوان کمک هزینه ازدواج تهیه و در اختیار این زوج ها قرار می دهند.

    بیان دیدگاه