بازدید از «پایگاه ازدواج آسان» مسجد «حضرت رقیه سلام‌الله‌علیها»

معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، با حضور حجت‌الاسلام بیاتی مسئول قرارگاه ازدواج آسان، بامی‌ کارشناس حوزه‌ اجتماعی این مرکز و سرکار خانم سروش مسئول کمیته همسان‌گزینی به مساجدی مراجعه نمودند که در زمینه ترویج فرهنگ « ازدواج آسان» فعالیت می کنند.

photo_۲۰۲۲-۱۱-۱۵_۰۵-۰۰-۴۳.png
2022-11-25 09:40:13

در مکتب اسلام سفارش به ازدواج از سوی ائمه اطهار علیهماالسلام نشان از اهمیت این موضوع است. در این میان مشکلات مالی و اقتصادی‌، یکی از رایج ترین موانع موجود می باشد. لذا رسانه‌های گروهی و جمعی و مراکز و نهاد‌های اثرگذار بر فضای فکری و  فرهنگی جامعه از جمله مساجد باید به میدان ترویج ازدواج آسان ورود کرده و امر تشکیل خانواده را ترویج دهند. چنان که مقام معظم رهبری همواره بر احیای کارکردهای اجتماعی مساجد تاکید داشته و دارند و یکی از مهمترین این کارکردها زمینه سازی برای ازدواج های آسان و مستحکم است.

به گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان ، در ادامه بازدیدهای مدیریت اجتماعی این مرکز که با حضور حجت‌الاسلام بیاتی مسئول قرارگاه ازدواج آسان،  بامی کارشناس حوزه اجتماعی مرکز و سرکار خانم سروش مسئول کمیته همسان‌گزینی صورت گرفت، ‌به مساجدی مراجعه شد که در زمینه ترویج فرهنگ ازدواج آسان فعالیت می کنند. یکی از این مساجد که علاوه بر سایر نهادهای فعال دارای پایگاه ازدواج آسان می باشد، مسجد « حضرت رقیه سلام‌الله‌علیها » واقع در بلوار امامت15مشهد است .

ایجاد یک ساختار منظم در مجموعه این مسجد موجب همکاری، هماهنگی و تعامل سازنده میان امام جماعت ، هیئت امناء و اعضاء پایگاه بسیج شده است و  در مدت کوتاهی که از تاسیس این پایگاه ازدواج آسان می گذرد در زمینه جذب مخاطب و شناسایی جامعه هدف اقدامات سازنده‌ای صورت گرفته بنحوی که کمک هزینه تامین جهیزیه تعدادی از خانواده های کم بضاعت فراهم شده است.

 

    بیان دیدگاه