طلاب و روحانیون نهضت ارتباط راه بیندازند.

 چهارشنبه 2 آذر حجت‌الاسلام والمسلمین نظافت عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان،در نشست بصیرتی طلاب و روحانیون خراسان شمالی، به تشریح نقش تاثیرگذار روحانیون در شرایط حساس کنونی پرداخت.

photo2166073497.jpg
2022-11-27 09:08:30

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان شمالی، حجت الاسلام والمسلمین نظافت عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان، روز چهارشنبه 2 آذر در نشست بصیرتی طلاب و روحانیون خراسان شمالی با اشاره به نقش تاثیرگذار روحانیون در شرایط حساس کنونی، بیان داشت:
در هر جامعه دو گروه اقلیت و یک گروه اکثریت از مردم وجود دارد؛ اقلیت مصلح، اقلیت مفسد و یک اکثریت از مردم که در این دو گروه نیستند و نکته مهم این است که سرنوشت جوامع بسته به عملکرد این اقلیت هاست نه اکثریت مردم.
ایشان تشریح کرد: حضرت امام خمینی ^ در اقلیت بود، اما منفعل عمل نکرد و به تربیت شاگردانی همچون شهید بهشتی، مقام معظم رهبری و... پرداختند و این شاگردان، افراد دیگری را تربیت کردند تا در نهایت این نهضت تربیتی منجر به سیل عظیمی شد که نظام 2000 ساله شاهنشاهی را نابود کرد.
وی ادامه داد: بعد از انقلاب اسلامی این اقلیت طاغوتی به حاشیه رفتند اما بیکار ننشستند و به مدت 40 سال فعالیت تبلیغی علیه نظام اسلامی را ادامه دادند تا منجر به حوادث اخیر کشور شد.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با اشاره به قسمتی از آیه 48 سوره شوری (...إِنْ عَلَیْکَ إِلَّا الْبَلَاغُ....) بیان داشت: خداوند رسالت اصلی پیامبر را بلاغ می داند تا از این طریق احاد جامعه ابتدا با اسلام رحمانی آشنا شوند‌ و در مرحله بعد به سمت آن گرایش پیدا کنند.
خطیب برجسته کشوری افزود: در شرایط کنونی که جنگ بین حق و باطل به نقطه اوج خود رسیده است، دشمن از این بلاغ واهمه دارد، لذا بر همین اساس وظیفه روحانیون بلاغ است و طبق نامه 31 نهج البلاغه که ماهیت تربیتی دارد بلاغ آن بیانی است که در دل مخاطب نفوذ کند تا موجب مقبولیت و سپس محبوبیت گردد.
ایشان در ادامه ضمن اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص جهاد تبیین، بیان داشت: بلاغ در زمان کنونی همان جهاد تبیینی است که رهبر معظم انقلاب به آن تاکید دارند و این تبیین در شرایط کنونی که مخاطب توسط رسانه های گوناگون دشمن احاطه شده است باید بصورت عملی باشد تا منجر به تاثیر مثبت گردد.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در قسمت دیگر از سخنان خود بیان داشت: روحانیون و دلسوزان نظام باید نهضت ارتباط و گفتگو را راه بیندازند تا این نهضت منجر به برداشتن عینک بد بینی از چشم فریب خوردگان گردد و در مرحله بعد مقبولیت و محبوبیت به همراه آورد.
مدیر مجتمع حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف مشهد مقدس در ادامه ضمن اشاره به اهمیت آموختن تکنیک های جذب خاطرنشان کرد: خوب گوش دادن و ابراز همدردی در مرحله اول برخورد با مخاطب لازمه نهضت گفتگو می باشد.
این مدرس حوزه و دانشگاه در پایان ضمن اشاره به دلسوزی مقام معظم رهبری نسبت به افراد کم توجه به مسائل دینی، بیان داشت: این نکته را نباید فراموش کنیم که ما باید از گناه متنفر باشیم نه گناهکار و این نگاه خیرخواهانه است که قطعا تاثیر مثبت خود را بر روی مخاطب می گذارد.
شایان ذکر است نشست بصیرتی طلاب و روحانیون خراسان شمالی به همت شورای تعالی و با حضور پرشور طلاب و روحانیون در مسجد امام رضا علیه السلام بجنورد برگزار گردید.

 

مشاهده photo2151679917.jpg
photo2151679917.jpg
مشاهده photo2166073359.jpg
photo2166073359.jpg
مشاهده photo2166073460.jpg
photo2166073460.jpg
مشاهده photo2166073599.jpg
photo2166073599.jpg
    بیان دیدگاه