آزادی 98 زندانی توسط خیرین مسجدی همزمان با دومین سالروز پویش مردمی نذر هشتم

همزمان با  اجرای بیست و پنجمین مرحله پویش مردمی نذر هشتم و در دومین سالروز اجرای این طرح، 98 زندانی نیازمند از زندان‌های استان خراسان رضوی توسط خیرین مسجدی آزاد شدند.

1.jpg
2022-12-03 13:39:49

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، سه‌شنبه 8 آذر‌ماه و در آستانه سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب سلام‌الله‌علیها، در بیست‌و‌پنجمین مرحله از اجرای پویش مردمی نذر هشتم مراسمی با حضور مسئولان اداره‌کل زندان‌های استان، مسئولان این مرکز، خیرین مسجدی و خادمین نذر هشتم در ناحیه‌ی شهید تقی پور مرکز و مسجد امیرالمومنین علیه‌السلام بلوار معلم مشهد برگزار گردید.

در این مراسم با مشارکت خیرین مسجدی  تعداد 32 زندانی نیازمند در مشهد و 66 نفر در  سایر شهرستان‌های استان آزاد شدند.

در ابتدای این مراسم سعید سرباز جانفدا، مدیرکل زندان‌های خراسان رضوی گفت: طرح نذر هشتم از 2 سال گذشته با تاسی از رأفت امام رضا# نام‌گذاری شده و اکنون به الگویی برای دیگر استان‌ها تبدیل شده است.
وی افزود: در بیست و پنجمین مرحله از اجرای طرح، 98 زندانی نیازمند از زندان‌های استان آزاد می‌شوند و در مجموع 722نفر تا کنون آزاد شده اند.

در ادامه حجت الاسلام امیرحسین احمدنیا ، معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان ضمن تشکر از تلاش خادمین این طرح بیان داشت: نگاه عمیق تربیتی به این طرح توسط ارکان مساجد جهت فرهنگ‌سازی مسئولیت پذیری شهروندان نسبت به مسائل اجتماعی جامعه از جمله آزادسازی زندانیان، کمک به تعالی ارزشی و بینشی زندانیان هدف این طرح قبل و بعد از آزادی، شناسایی آسیب‌های اجتماعی حاکم بر برخی از خانواده‌ها و تلاش در جهت کمک معنوی و مادی به خانواده‌ی آنان، حفظ ارتباط افراد آزاد شده در این طرح با مسجد، کمک به احیای فرد و بازگشت شایسته‌ی او به اجتماع و تلاش در جهت اشتغال او و رفع موانع، از جمله‌ مواردی است که باید به صورت ویژه مورد توجه مسجدی‌های عزیز قرار گیرد.
وی با تاکید بر نقش این طرح در احیای خانواده‌های زندانیان افزود: علاوه بر بعد تربیتی طرح، از امروز با پیگیری تاسیس کانون‌های مددیاری در مساجد استان، از بعد نهادی هم پیگیر حل مشکلات، آسیب‌ها و معضلات اجتماعی محتمل برای خانواده‌ی این عزیزان خواهیم بود.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و مشارکت در این پویش خداپسندانه می‌توانند از طریق این صفحه اقدام نمایند.

مشاهده 10.jpg
10.jpg
مشاهده 11.jpg
11.jpg
مشاهده 12.jpg
12.jpg
مشاهده 13.jpg
13.jpg
مشاهده 14.jpg
14.jpg
مشاهده 15.jpg
15.jpg
مشاهده 16.jpg
16.jpg
مشاهده 18.jpg
18.jpg
مشاهده 19.jpg
19.jpg
مشاهده 2.jpg
2.jpg
مشاهده 20.jpg
20.jpg
مشاهده 3.jpg
3.jpg
مشاهده 4.jpg
4.jpg
مشاهده 5.jpg
5.jpg
مشاهده 6.jpg
6.jpg
مشاهده 7.jpg
7.jpg
مشاهده 8.jpg
8.jpg
مشاهده 9.jpg
9.jpg
    بیان دیدگاه