انتشار دوره آموزش مقدماتی مهارت خبرنگاری

دوره آموزش مقدماتی مهارت خبرنگاری، با همکاری مدیریت آموزش و دفتر ارتباطات، رسانه و فناوری اطلاعات مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان و در قالب هفت جلسه بر بستر سامانه مسجدنا منتشر شد.

خبرنگاران مسجدی (2).png
2022-12-06 10:00:55

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ناجی خوشنویس در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان بیان کرد: امروزه اخبار، بخش مهمی از زندگی روزمره مردم شده و ترکیب خبر صادق و کاذب وجود دارد؛ در این میان وجود خبرنگارانی که بتواند مطالب درست، موثق و صحیح را پیدا کنند و در اختیار مردم قرار دهند امری ضروری است.

کارشناس آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان در ادامه گفت: خبرنگاری دارای فنون و مهارت‌های خاص خود است که ابتدا باید آنها را فرا گرفت و در همین راستا مدیریت آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، با همکاری دفتر ارتباطات، رسانه و فناوری اطلاعات این مرکز، دوره‌ای را تحت عنوان «دوره آموزش مقدماتی مهارت خبرنگاری» تدوین و منتشر کرده‌است. این دوره شامل هفت جلسه است که به بحث‌هایی مانند رسانه، انواع رسانه، ارزش‌های خبری، ارکان تنظیم خبر، ویراستاری، سوژه‌یابی و مطالبه‌گری و ... پرداخته‌است.

شایان ذکر است این دوره آموزشی در سامانه مسجدنا به آدرس masjedona.ir بارگزاری شده‌است و برای عموم مسجدی‌ها قابل استفاده است.

    بیان دیدگاه