مدیر مرکز قرآنی آستان‌قدس رضوی خبر داد

میزبانی 1000 مسجد از محافل «مکتب سلیمانی، زندگی قرآنی»/ اجرای طرح شباب‌الرضا# در 470 مسجد کشور

حجت‌الاسلام میریان با اعلام برپایی 1000 محفل قرآنی به میزبانی مساجد و به مناسبت ایام فاطمیه و سومین سالگرد شهادت حاج‌قاسم سلیمانی، گفت: 470 شعبه طرح شباب‌الرضا# در مساجد کشور فعال و مشغول تربیت استعدادهای قرآنی هستند.

Capture.JPG
2022-12-20 13:03:25

حجت الاسلام «سیدمسعود میریان» در گفت و گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان از برگزاری یک هزار محفل قرآنی در مساجد کشور به مناسبت سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی خبر داد و اظهار کرد: این محافل قرآنی در قالب طرح «مکتب سلیمانی، زندگی قرآنی» همزمان با ایام فاطمیه و در آستانه سومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی به همت خادمیاران رضوی در سراسر کشور در حال اجرا است.

مدیر مرکز قرآنی آستان قدس رضوی بیان کرد: این طرح که از 15 آذر همزمان با ایام فاطمیه اول آغاز شده است، تا 15 دی ماه جاری در مساجد، محافل خانگی و حسینیه ها برگزار و ثواب آن به ساحت مقدس و نورانی حضرت زهرا> و سردار دل ها و شهدای مقاومت اهدا می شود.

وی ادامه داد: این محافل قرآنی شامل تلاوت آیاتی چند از کلام الله، تفسیر و بیان معارف و مفاهیم قرآن کریم، جمع خوانی قرآن و ختم سوره های مختلف از مصحف شریف است.

همکاری آستان قدس رضوی با مساجد

حجت الاسلام میریان در ادامه به فعالیت های قرآنی آستان قدس رضوی با همکاری مساجد اشاره کرد و گفت: طرح ملی تلاوت «شباب الرضا#» با هدف کشف و پرورش استعدادهای قرآنی نوجوان و تربیت چهره‌های بزرگ قرآنی با همکاری مساجد اجرا می شود؛ شرکت کنندگان در این طرح پسران 8 تا 14 سال و دختران 10 تا 15 سال هستند.

وی تصریح کرد: پس از برگزاری دوره های مقدماتی و تعیین سطح، شرکت کنندگان طرح ملی تلاوت شباب الرضا# وارد دوره اصلی می شوند و تلاوت قرآن را به صورت تقلیدی از چهار استاد مصری الگوبرداری و اساتید ایرانی به صورت تخصصی فرا می گیرند، و بدین ترتیب برای قرائت تخصصی و ممتاز تربیت می شوند.

فعالیت 470 شعبه شباب الرضا# در مساجد سراسر کشور

مدیر مرکز قرآنی آستان قدس رضوی با بیان اینکه 470 شعبه طرح تلاوت شباب الرضا# در مساجد مختف در سطح کشور فعالیت دارند، ادامه داد: تنها در شهر مشهد طرح ملی تلاوت شباب الرضا# در 150 مسجد و طرح «تحفیظ رضوی» نیز در 100 مسجد در حال اجرا است؛ همچنین در برخی از استان ها مانند گلستان، فارس و اصفهان با همکاری آستان قدس رضوی طرح ها و فعالیت های قرآنی در مساجد اجرا می شود.

وی با بیان اینکه خادمیاران قرآنی آستان قدس رضوی در مساجد سراسر کشور فعالیت می کنند، خاطرنشان کرد: فعالیت هایی همچون برگزاری جلسات سنتی قرآن، جشنواره ها و مسابقات، کرسی های تلاوت و نمایشگاه های قرآنی در مساجد برگزار می شود.

    بیان دیدگاه