استاندار خراسان رضوی درهمایش «‌هم محله‌های امام رضا علیه‌السلام»مطرح کرد؛

ایجاد ظرفیت‌‌های متعدد برای تشرف زائران به حرم آقا علی بن موسی الرضا علیهم‌ السلام

پنجشنبه یکم دیماه همایش «هم‌ محله‌های امام رضا علیه‌‌‌السلام» با حضور آیت الله علم الهدی نماینده معزز ولی فقیه در خراسان رضوی، سردار نظری استاندار خراسان رضوی، حجت‌الاسلام و المسلمین مهدوی ارفع ریاست محترم مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان و تنی چند از مسئولین در سالن همایشهای بین‌المللی صدا و سیما خراسان رضوی برگزار گردید.

photo_2022-12-25_09-16-44.jpg
2022-12-25 08:54:03

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان،پنجشنبه یکم دیماه همایش «هم‌ محله‌های امام رضا علیه‌‌‌السلام» با حضور آیت الله علم الهدی نماینده معزز ولی فقیه در خراسان رضوی، سردار نظری استاندار خراسان رضوی، حجت‌الاسلام و المسلمین مهدوی ارفع ریاست محترم مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان و تنی چند از مسئولین در سالن همایشهای بین‌المللی صدا و سیما خراسان رضوی برگزار گردید.

استاندار خراسان رضوی در این مراسم، ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها و قدردانی از دست اندرکاران پویش هم محله امام رضا علیه السلام ،دهه آخر صفر، گفت‌: نگاه اساسی و رویکرد اصلی ‌استان در همه عرصه‌ها وجود مقدس آقا علی بن موسی الرضا علیهم السلام به عنوان یک مزیت استثنائی است که لازم است مورد تاکید و نظر جدی قرار بگیرد و در عرصه‌های مختلف ازاین ظرفیت استفاده شود.

ایشان در ادامه افزود: یکی از‌محورهای اساسی حضور زائر از نظر کمی است که نیازمند توجه ویژه‌ای می باشد  بدین معنی که اگر زیارت را به عنوان یک وسیله و ابزار مهم مد نظر قراردهیم فرصت‌های زیادی را فراهم خواهیم کرد. یکی از رویکردهای اصلی در استان ایجاد زمینه و ظرفیت‌های متعدد برای تشرف زائران به حرم آقا علی بن موسی الرضا علیهم السلام است که موارد متعددی را با خودش مرتبط می سازد.

سردار نظری ادامه داد:در نظام اسلامی وظیفه حاکمیت است که زمینه ها را فراهم سازد اما واقعیت آنست که نمی توان متوقف شد تا همه شرایط ایجاد گردد بلکه گسترش درحین حرکت باید صورت پذیرد.اعتقاد اساسی است که با حضور مردم بسیاری از مشکلات موجود برطرف خواهد شد تا بتوانیم به ظرفیت‌های اساسی و مبنایی برسیم.

استاندار خراسان رضوی گفت: تابلویی که آفریده شد و صحنه ای که رقم خورد از جنبه های مختلف حائز اهمیت است. درخواست آن است که با توجه به تجارب حاصل شده در این طرح، اشکالات موجود بررسی و مرتفع گردد؛ ضمن اینکه نیازمند حضور دوستان در تداوم این حرکت هستیم.

وی افزود: از دو مسیرمی توانیم زمینه حضور زائران را فراهم کرده و مشکلات را در ابعاد مختلف به حداقل رساند.

مسیر اول نگاه حاکمیتی که نیازمند هزینه و بازه زمانی است اما با جدیت در حال پیگیری هستیم. مسیر دوم ظرفیت مردمی است که با محوریت مساجد، برکت را دو چندان خواهد کرد.

    بیان دیدگاه