کانونی مسجدی که به تاسی از حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها حامی 600 خانواده محروم است

کانون فرهنگی‌هنری «لاله‌های زینبی» با الهام از سیره حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها فعالیت گسترده‌ای در حمایت از محرومان دارد؛ پوشش حمایتی از 600 خانواده نیازمند، کارآفرینی برای خانواده‌های بی‌سرپرست و بازسازی و نوسازی خانه مستضعفان ازجمله این فعالیت‌ها است.

100.JPG
2022-12-28 13:02:46

به گزارش خبرنگار گروه مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان، کانون فرهنگی هنری «لاله های زینبی» در جوار مسجد حضرت فاطمه الزهرا سلام‌الله‌علیها از کانون‌های فعال مساجد استان قم است. این کانون به تاسی از سیره حضرت فاطمه سلام‌الله‌علیهادر محرومیت زدایی و حمایت از اقشار کم برخوردار فعالیت های گسترده ای انجام می دهد.

«رضا اقبالی» در گفت و گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با اشاره به برنامه های کانون فرهنگی هنری «لاله های زینبی»، اظهار کرد: کانون فرهنگی هنری لاله های زینبی مسجد حضرت فاطمه الزهرا> از کانون های فعال مسجدی است که با الگوبرداری از سیره و سبک زندگی فاطمی در محورهای محرومیت زدایی و حمایت از اقشار نیازمند فعالیت های گسترده ای انجام می  دهد، به طوری که قریب 600 خانواده کم برخوردار را تحت پوشش قرار داده است.

مدیر کانون فرهنگی هنری لاله های زینبی به خدمات ارایه شده توسط این کانون به اقشار کم برخوردار اشاره کرد و گفت: در یک سال گذشته سه هزار بسته معیشتی میان خانواده های نیازمند تحت پوشش توزیع شده و فعالان کانون در تهیه جهیزیه و کمک به ایتام نیز فعالیت های گسترده ای انجام داده اند. ضمن اینکه در یک سال اخیر برای بیش از 50 خانواده بدسرپرست و بی سرپرست نیز فرصت کارآفرینی ایجاد کردیم.

وی یکی دیگر از محورهای خدمت رسانی این کانون به اقشار محروم را ساخت، تعمیر، تجهیز منازل اقشار کم برخورد دار دانست و افزود: در یک سال گذشته بیش از یک میلیارد و 300 میلیون تومان برای ساخت،تعمیر و تجهیز 17 باب منزل از محرومان هزینه شده است.

اقبالی اعزام زائراولی‌ها به مشهد مقدس و کربلای معلی را دیگر از برنامه های کانون برشمرد و تاکید کرد: اعزام 196 زائراولی به مشهد مقدس در ماه گذشته انجام شد و در حال حاضر نیز 12 زائراولی به سفر کربلای معلی مشرف شده اند.

مدیرکانون فرهنگی هنری «لاله های زینبی» در ادامه به رویکردهای این کانون در محور بصیرت افزایی اشاره کرد و افزود: برگزاری سلسله جلسات بصیرت افزایی، برپایی جلسات اندیشه‌ورزی، برگزاری جلسات اعتقادی و اخلاقی، برپایی سلسله جلسات سبک زندگی اسلامی و مشاوره به منظور کاهش طلاق و برگزاری سلسله جلسات همسرداری با رویکرد بصیرت افزایی، به همت کانون برگزار می شود.

وی در ادامه برگزاری نشست های نهج البلاغه شناسی، صحیفه سجادیه شناسی، اجرای برنامه های درسی و تقویتی، آموزش سواد رسانه ای، برگزاری آموزش فنی و حرفه ای، برگزاری دوره های آموزش زبان انگلیسی، ارائه انواع آموزش های رایانه ای بر اساس نیازسنجی از مخاطبان و برگزاری دورهای فضای مجازی را بخش دیگری از برنامه های این کانون برشمرد.

اقبالی تصریح کرد: برپایی نمایشگاه های کتاب و برگزاری مسابقات فرهنگی، تلاش برای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب با اجرای طرح هایی همچون «شنبه های با کتاب» نیز در این کانون فعال مسجدی دنبال می شود.

اقبالی انجام فعالیت های ورزشی برای نوجوانان و جوانان، برگزاری اردوی های زیارتی و سیاحتی، اجرای ویژه برنامه های فرهنگی و هنری برای بانوان، برپایی یادواره شهدا و برگزاری ایستگاه نقاشی را بخش دیگری از برنامه های این کانون فرهنگی هنری برشمرد.

 

    بیان دیدگاه