مسجد؛ نخستین مقصد سردار سلیمانی بعد از پیروزی در عملیات‌ها!

بنابر تصاویر منتشرشده از سردار سلیمانی، می‌توان دریافت ایشان پس از پیروزی در عملیات‌ها نخست به مسجد می‌رفت؛ انس با مسجد نه فقط در صلح و آرامش بلکه در معرکه جنگ با داعش هم در مکتب سلیمانی تبلوری خاص دارد.

Capture.JPG
2023-01-07 11:16:35

به گزارش خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان، سردار حاج قاسم سلیمانی، فرمانده فقید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرمانده دلاور جبهه مقاومت، در 13 دی ماه سال 98 توسط آمریکایی ها و در کشور عراق به شهادت رسید. سردار سلیمانی به گفته همرزمانش علاقه خاصی به مساجد داشت. سرهنگ بازنشسته «حمید مهرابی‌ پور» یکی از قدیمی ‌ترین دوستان حاج قاسم در این خصوص گفته بود: «کلا مسجد، پاتوق حاج قاسم بود و اعتقاد خاصی به آن داشت. گزارش شبستان درباره انس سردار دل ها به مسجد را در «مسجد در مکتب سلیمانی» بخوانید.

حاج قاسم برای مبارزه با تروریست ها در کشورهای عراق و سوریه تا پای جای مقاومت کرد و سرانجام در این مسیر به شهادت رسید. تصاویری از سردار سلیمانی موجود است که نشان می‌دهد شهید سلیمانی پس از موفقیت در هر عملیاتی، ابتدا به مسجد می رفت.

مسجد ام الطبول در بغداد پایتخت عراق یکی از این مساجد است  که در سال 2018 حاج قاسم با حضور در آن با امام جماعت این مسجد دیدار داشت. جالب است که این مسجد متعلق به اهل تسنن است.

مسجد العیس در شهر العیس استان حلب سوریه از مساجد دیگری است که پس از موفقیت نیروهای مقاومت در برابر تروریست ها محل حضور سردار سلیمانی بود. جالب است چند دقیقه قبل از شروع عملیات، یکی از فرماندهان النصره در این مسجد سخنرانی می کرد و خطاب به نیروهای حیدریون و زینبیون می گفت، شما کجا هستید که ساعاتی بعد، نیروهای جبهه مقاومت با فرماندهی حاج قاسم، وارد شهر العیس و این مسجد می شوند که قطعا بهترین پاسخ به این نیروی تروریستی بود.

مسجد اموی در سوریه نیز در سال 2016 شاهد حضور سپهبد سلیمانی پس از موفقیت در یکی از عملیات ها بود.

مسجدی در موصل که به تروریست های داعشی آن را جامع النوری می نامیدند و پس از نابودی داعش در عراق، از آن به مسجد سلیمانی یاد می شود، نیز میزبان حاج قاسم بود. روایت این حضور هم شنیدنی است. سردار احمد کریمپور، مشاورشهید سردار سپهبد سلیمانی در این خصوص می گوید: بعضی‌ها نقل کردند آن موقعی که ابوبکر بغدادی سخنرانی می‌کند حاج قاسم گفته بود من صف دوم نشسته بودم.

حاج قاسم سلیمانی همیشه مسجد را گرامی می داشت و به طرق مختلف، انس خود با مسجد نشان می داد، فرقی نمی کرد در صلح باشد یا جنگ، در دل تهران یا معرکه جنگ با داعش در سوریه و عراق.

    بیان دیدگاه