نهضت بازگشت به مسجد/یک مبلغ بین‌المللی تاکید کرد

سپردن مدیریت به جوانان، نشاط و پویایی را به مساجد بازمی‌گرداند

حجت‌الاسلام غروی با بیان‌اینکه برپایی کرسی‌های آزاداندیشی و جلسات پرسش و پاسخ با حضور مسئولان در مساجد، به جذب جوانان کمک می‌کند، گفت: سپردن مدیریت مسجد به نسل جوان پویایی و نشاط را به فضای مساجد بازمی‌گرداند.

Capture.JPG
2023-01-21 13:58:29

حجت الاسلام والمسلمین «سیدعلی غروی» در گفت‌ و‌ گو با خبرگزاری شبستان با بیان اینکه تعامل با نسل جوان باید اولویت کاری مساجد باشد، اظهار کرد: مسجد بهترین فضا برای تربیت نسل جوان است، باید پای صحبت جوانان نشست و سخنانشان را شنید، جواب مناسب به آنها داد و اگر پاسخ سوالشان را نداشتیم باید به فردی مطمئن برای یافتن جواب ارجاع‌شان دهیم.

این مبلغ بین‌المللی تصریح کرد: باید فضای مسجد به ویژه در حوزه تعامل با نسل جوان به گونه ای باشد که جوان همانطور که برای حضور در مراکز فرهنگی ورزشی مشتاق است، به حضور در مسجد نیز میل و اشتیاق داشته باشد.

وی اضافه کرد: برای این مهم خوب است کرسی های آزاداندیشی با حضور مسئولان در مساجد برپا شود به طوری که جوانان بتوانند به راحتی سوالات‌شان را مطرح کرده و پاسخ بگیرند؛ جلسات نقد عملکرد مسئولان و بیان انتظارات از‌ آنها خوب است با حضور خودشان باشد.

حجت الاسلام غروی اضافه کرد: در سفرهای تبلیغی به خارج از کشور و در دیدار با ائمه جماعات و بازدید از مساجد، از نزدیک شاهد مدیریت جوانان بر مساجد و نقش آفرینی و تصمیم گیری آنها بوده‌ام.

وی گفت: ما هم باید مدیریت مساجدمان را به جوانان بسپاریم، الان در مرحله طرح برخی شعارها در این زمینه هستیم ولی هنوز سپردن امور مساجد به نسل جوان عملی نشده است. اگر نسل جوان را در میدان انقلاب نگاه نداریم ممکن است از این فضا خارج شده و در دام تبلیغات دشمن بیفتد؛ چنان که متاسفانه در اغتشاشات اخیر شاهد فریب خوردن برخی از جوانان بودیم.

این مبلغ بین اللملی در پایان خاطرنشان کرد: اینکه برخی از مساجد ما شکل خانه سالمندان در کنار همه عوامل بیرونی، به دلیل خسته بودن فضای آنها است که با مدیریت و حضور جوانان جای خود را به شادابی و پویایی می دهد به نحوی که با ورود به مسجد و دیدن جوانان در حال فعالیت، فضای نشاط خود به خود ایجاد می شود.

 

    بیان دیدگاه