دیدار‌ رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ‌با ریاست محترم مرکز و معاونین امور مساجد

حجت‌الاسلام سلطانی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با حجت‌الاسلام ‌و‌المسلمین مهدوی‌‌ارفع ریاست محترم مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان و جمعی از معاونین دیدار و گفتگو کرد.

1.JPG
2023-01-28 11:43:11

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌‌های خراسان، در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین مهدوی ارفع با بیان این مطلب که در سال‌‌ جاری نیز برنامه‌های متعددی در حوزه‌های گوناگون برای این ایام در نظر گرفته شده‌، تصریح کرد: در جریان انقلاب اسلامی ایران، مساجد نه تنها مکانی برای عبادت بلکه به محلی برای فعالیت‌ مبارزاتی علیه رژیم و نظام حاکم تبدیل شد و مومنان هوشیار و آگاه، مبارزه با حکومت ستم شاهی پهلوی را از مسجد آغاز کردند و آن را مرکز فعالیت‌های مبارزاتی خود قرار دادند.

حجت الاسلام و‌ المسلمین مهدوی ارفع در ادامه افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز مساجد همواره مدافع انقلاب و پای کار نظام بوده اند و جوانان مسجدی از صحنه نبرد در برابر دشمن خارج نشدند.امسال نیز با برنامه ریزی‌های انجام شده سعی بر آن است تا ‌حضور مساجد را در مراسم ایام الله دهه فجر پررنگ تر نماییم؛ همچنین آماده ایم تا محتوای تولیدی این مرکز را در اختیار هر نهاد یا سازمانی جهت استفاده قرار دهیم.

در ایام الله‌دهه فجر51برنامه در قالب طرح فجرآفرینان به مساجد ارائه می شود

در این جلسه، حجت الاسلام احمدنیا معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز گفت:به دلیل اهمیت دهه فجر انقلاب اسلامی یک قرارگاه مرکزی و تعدادی قرارگاه اقماری در آحاد شهرستان‌های استان‌های خراسان و نواحی مشهد مقدس منطبق بر ستاد مناسبت‌ها تشکیل دادیم. دراین ایام 51برنامه در قالب طرح فجرآفرینان به مساجد ارائه می شود. بیست و یکم بهمن ماه تعداد 30 مسجد کارناوال شادی خواهند داشت.

حجت الاسلام احمدنیا بیان کرد: در سال جاری نسبت به مناسبت‌ها پنج دسته مسجد، تحت عنوان قرارگاه فعال شده است.به طور مثال مساجدی که به نام حضرت جواد‌الائمه‌ علیه السلام، کنیه و یا القاب ایشان مزین است در قرارگاه جوادالائمه قرار می گیرند. به مناسبت وفات حضرت زینب سلام الله علیها قرارگاه حضرت زینب را تدارک دیدیم .همچنین قرارگاه امیرالمومنین علیه السلام که ایام البیض و ولادت ایشان را پوشش خواهد داد. مساجدی که مزین به نام‌‌های انقلابی هستند مانند مسجد 22بهمن و...کار ویژه خاصی دارند.در این ایام برای محیط  بیرونی مساجد نقش آفرین در انقلاب فضا سازی ویژه‌ای تدارک دیده شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز افزود: علاوه بر فضا‌سازی همسنگرا‌ن مسجدی در سطح شهر، خدمات فرهنگی، اجتماعی و مشاوره ای نیز ارائه خواهد شد.همچنین تولید محتوا برمبنای پنج محور:اصول،امهات و مبانی انقلاب اسلامی، مقابله با امور مورد تحریف دشمن و بزک پهلوی، تاکید ویژه بر دستاوردهای انقلاب اسلامی‌، ریشه یابی مشکلات کشور، دستاوردهای دولت و مقابله با بزک سایر کشورها صورت گرفته است.‌مجموعه ستارگان محراب ، شامل شهدای روحانی انقلاب اسلامی منتسب به مساجد مشهد نیز در دست انتشار است.

امسال محتوای تولید شده از لحظ کمی و کیفی بهبود یافته است

حجت الاسلام کریمی معاون جذب و آموزش مرکز  در این دیدار با اشاره به بهبود کمی و کیفی محتوای تولید شده، افزود:در طرح فجرآفرینان3 محتوا و مجموعه‌های نمایشگاهی تولید شده، قابلیت اکران مجازی و فیزیکی در محیط‌ های مختلف را دارد. برخی از این مجموعه‌ها عبارتند از:

مجموعه نمایشگاهی راوی، روایتگر خباثت‌های رژیم پهلوی است.

مجموعه نمایشگاهی استکبارستیزی، به اقدامات آمریکا در خاورمیانه و سایر نقاط جهان می پردازد.این مجموعه شامل بسته تهاجم امنیتی، نظامی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است.

مجموعه نمایشگاه روایت انقلاب، به بررسی سیر انقلاب در مشهد می پردازد.

مجموعه نمایشگاه شهدای انقلاب مشهد

مجموعه پژواک، حالت داستان واره‌ای از رژیم پهلوی است و مخاطب آن طیف کودک و نوجوان می باشد.

در کنار این مجموعه‌ها، بسته ایده‌های مسجدی طراحی شده که در هر یک از مساجد استان‌های ‌خراسان قابل پیاده سازی است.

متن منبرک، برای ارائه بین الصلاتین با هویت انقلابی و با هدف تعظیم دهه فجر طراحی شده است.

محتوای آموزشی و توجیهی جهاد تبیین که در این ایام فرصت مناسبی جهت استفاده دارد.

حضور پرشورمسجدی ها در راهپیمایی یوم الله 22بهمن به صورت نشاندار و با پرچم خود مسجد

حجت‌‌الاسلام معصومی رئیس دفتر ارتباطات، رسانه و فضای مجازی مرکز، تصریح کرد: امسال حضور پرشورمسجدی ها در راهپیمایی یوم الله 22بهمن به صورت نشاندار و با پرچم خود مسجد صورت خواهد گرفت؛ لذا طراحی و توزیع این پارچه نوشته ها درسطح سه استان در دستور کار قرار گرفته است. اقدام بعدی تولید محتوای فجر‌آفرینان به صورت یک ‌نرم افزار آفلاین است.

حجت‌ الاسلام معصومی افزود:در این ایام چهارده مسجد محوری و نقش آفرین در انقلاب ‌همچون مسجد کرامت، مسجد فیل، مسجد بناها، مسجد ملاحیدر و...شناسایی شده‌اند که با نصب بنرهایی با محتوای معرفی و بیان فعالیت‌های انقلابی این مساجد در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت.ضمنا بنرهایی حاوی تصاویر شهدای انقلاب پیشاپیش راهپیمایان اکران خواهد شد.

در این جلسه، حجت‌الاسلام سلطانی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی بیان کرد:در جریان وقایع اخیر، معاندین انقلاب اسلامی سعی کردند در فضای مجازی مردم را از مسجد، مناسبت‌ها و خصوصا مراسم شهادت ائمه معصومین جدا کرده و با تبلیغات سوء، تلاش درجهت عادی جلوه دادن این مسائل داشتند؛ لذا در مواجهه با این رفتارها باید انظار و تبشیر داشت زیرا این انقلاب به برکت خون شهدا به ثمر نشست.

ایشان در ادامه گفت: باید با ‌تجمیع مساجد و دعوت از سخنرانان مطرح، جذابیت بیشتری ایجاد و دستاوردهای انقلاب ‌را در مقایسه با رژیم گذشته برای مردم تبیین کرد. مردم باید خودشان را دراین انقلاب سهیم بدانند و با امید مشارکت داشته باشند.البته در این مسیر اخلاص و برای خدا بودن می تواند چراغ راه همگان باشد.

مشاهده A01_6021.JPG
A01_6021.JPG
مشاهده A01_6025.JPG
A01_6025.JPG
مشاهده A01_6035.JPG
A01_6035.JPG
مشاهده A01_6037.JPG
A01_6037.JPG
    بیان دیدگاه