مراسم معارفه امام جماعت و مدیر مسجد «امام حسن عسکری علیه السلام» مهرشهر بیرجند

نهم بهمن ماه 1401 مراسم معارفه امام و مدیر مسجد «امام حسن عسکری علیه السلام» مهرشهر بیرجند، برگزار شد

IMG_۲۰۲۳۰۱۲۹_۱۸۴۶۴۹.jpg
2023-01-30 20:05:54

به گزارش روابط‌‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌خراسان جنوبی، نهم بهمن ماه مراسم معارفه حجت‌الاسلام سیدحسین صحراگرد، امام و مدیر مسجد «امام حسن عسکری علیه السلام» واقع در‌خیابان نه دی 14 مهرشهر بیرجند با حضور حجت‌الاسلام امین مطهری مقدم رئیس مرکز و مسئولین امور مساجد استان و جمعی از نمازگزاران و هیئت امنا برگزار شد.

حجت الاسلام مطهری مقدم با اشاره به اینکه قلب تپنده مسجد، امام جماعت است؛ گفت:‌ جایگاه رفیع و بلندمرتبه مسجد به گونه‌ای است که اداره مسجد، توفیق بزرگی محسوب می‌شود.

ایشان در ادامه افزود: پیامبر اکرم@ با بنا نهادن مسجد یک ابتکار عظیم الهی انجام دادند. یکی از اولین کارهای ایشان به محض رسیدن به مدینه بنا نهادن مسجدی در محله قبا بود. با وجود اقامت کم ایشان در این محله، پیامبر @ اولین کاری را که انجام دادند ساختن مسجد بود. این امر نشان می‌دهد، که در حکومت اسلامی مسجد از جایگاه رفیع، حساس و اساسی برخوردار است.

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه مسجد، مرکز همه خدمات است؛ گفت: مقام معظم رهبری در تعابیر خود، مسجد را پایگاه همه کارهای نیک و مرکز همه کارهای خیر معرفی می‌کنند. هر کار خیری که در جامعه اسلامی انجام می‌شود باید با مرکزیت مسجد باشد. لذا این توفیقی است که خداوند نصیب امام جماعت نموده که در رأس این پایگاه قرار گرفته است. از همین رو است که قلب تپنده مسجد امام جماعت است؛ شایسته است که علاوه بر شکرگزاری به درگاه خداوند، این توفیق را حفظ نماید.

مشاهده IMG_۲۰۲۳۰۱۲۹_۱۸۰۶۴۷.jpg
IMG_۲۰۲۳۰۱۲۹_۱۸۰۶۴۷.jpg
مشاهده IMG_۲۰۲۳۰۱۲۹_۱۸۰۸۲۷.jpg
IMG_۲۰۲۳۰۱۲۹_۱۸۰۸۲۷.jpg
مشاهده IMG_۲۰۲۳۰۱۲۹_۱۸۰۹۰۲.jpg
IMG_۲۰۲۳۰۱۲۹_۱۸۰۹۰۲.jpg
مشاهده IMG_۲۰۲۳۰۱۲۹_۱۸۱۵۲۸.jpg
IMG_۲۰۲۳۰۱۲۹_۱۸۱۵۲۸.jpg
مشاهده IMG_۲۰۲۳۰۱۲۹_۱۸۱۷۰۰.jpg
IMG_۲۰۲۳۰۱۲۹_۱۸۱۷۰۰.jpg
مشاهده IMG_۲۰۲۳۰۱۲۹_۱۸۲۳۳۲.jpg
IMG_۲۰۲۳۰۱۲۹_۱۸۲۳۳۲.jpg
مشاهده IMG_۲۰۲۳۰۱۲۹_۱۸۴۶۴۶.jpg
IMG_۲۰۲۳۰۱۲۹_۱۸۴۶۴۶.jpg
مشاهده IMG_۲۰۲۳۰۱۲۹_۱۸۴۹۰۴.jpg
IMG_۲۰۲۳۰۱۲۹_۱۸۴۹۰۴.jpg
    بیان دیدگاه