امام جمعه مشهد، حضرت آیت الله علم الهدی:

شکست دشمن در توطئه‌های اخیر، نشانه آشکار نصرت الهی است

Untitled-1.jpg
2023-01-30 20:06:03

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، دهم بهمن ماه1401 در دیدار با اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان که به میزبانی دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی برگزار شد، با اشاره به آیه 14 سوره مبارکه فجر اظهار کرد: برخی آیات در قرآن کریم فراتر از جنبه قرائت و تحلیل، دارای جنبه‌هایی هستند که می‌توانند در سایه تدبر فرد، زمینه‌ساز باور و ایمان باشند. از جمله این آیه شریفه که می‌فرماید «إِنَّ رَبَّکَ لَبِالْمِرْصَادِ» و در آن، ذات اقدس پروردگار زمانی که سرنوشت قوم عاد، قوم ثمود، حکومت فرعون و سایر طاغوتیان زمان را تبیین می‌کند، سرانجام در سوره فجر به‌صراحت در مقام تبیین آخرالزمان و ظهور امام زمان$ برمی‌آید.

ایشان افزود: مهم‌ترین پیام سوره فجر آن است که خدای زمان ما همان خدایی است که عاد و ثمود را یکسره مضمحل کرد و اکنون همان خدای براندازنده طاغوتیان و نصرت دهنده انبیا، در مقام نصرت وجود اقدس بقیه‌الله الاعظم$ برآمده و در سایه قدرت تام پروردگار، از سال پیروزی انقلاب تاکنون، دشمن را در همه توطئه‌ها و برنامه‌هایشان علیه این مردم شکست داده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: از دهه فجر سال 1400 تا دهه فجر 1401، هیچ فتنه و تهاجمی نبوده که دشمن در توان داشته اما آن را اجرا نکرده باشد؛ به‌گونه‌ای که شما از بحران‌های امنیتی گرفته تا تحریم‌های جدید و تهدید نظامی، به‌روشنی می‌توانید مشاهده کنید که آن‌ها در همه عرصه‌ها تلاش کردند تا جلوی نظام اسلامی ما بایستند اما در هر جبهه ناکام ماندند و در هر موضع هم که نگاه کنید، این پیروزی نه به خاطر عملکرد ما بلکه به دلیل نصرت پروردگار بوده است.

ایشان ادامه داد: 22 بهمن امسال با سال‌های قبل تفاوت‌های آشکاری دارد زیرا دشمن در اغتشاشات اخیر، تیغ تیز تهاجم فرهنگی و اجتماعی خود را به رخ ما کشید و ثابت کرد که به کمین نشسته تا از هر فرصتی که پیش آمد، برای آسیب زدن به سرمایه‌های اجتماعی نظام استفاده کند. بر همین اساس، از ظرفیت شبکه استانی در قالب رسانه ملی گرفته تا مطبوعات و حتی تشکل‌های مردم‌نهاد، باید در این حوزه به طور جدی وارد عمل شوند و فرصت سوءاستفاده به دشمن ندهند.

در ابتدای این نشست، حجت‌الاسلام محمد سلطانی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی به ارائه گزارشی از ویژه‌برنامه‌های دهه فجر در استان و مشهد پرداخت.

منبع: Alamolhoda.com

    بیان دیدگاه