امام جمعه مشهد، حضرت آیت الله علم الهدی:

دشمنی غرب با انقلاب، یک عداوت ذاتی است/ترویج بی‌حجابی و توطئه اقتصادی، دو راهبرد دشمن است

Untitled-1.jpg
2023-02-25 11:12:47

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه عبادی نماز جمعه پنجم اسفند ماه که در رواق امام خمینی حرم مطهر رضوی برگزار شد گفت:  اگر بخواهیم یک جریانی در زندگانی خودمان به وجود بیاوریم که ضامن قهری تقوای عملی باشد، آن چیزی جز ولایتمداری نیست. ولایت مداری تنها عشق و احساس نیست بلکه اصل ولایتمداری در عمل است. یعنی قدم جای امام بگذاریم و دستور امام را عمل نماییم.

ایشان افزود: اگر جریان ولایتمداری به معنای واقعی اش در زندگانی ما حاصل بشود یک ضامن اجرای قطعی برای تقویت تقوای عملی خواهد بود. شاهد آن  قضیه ای است که در تولد سیدالشهدا # اتفاق افتاده است. بعد از ولادت سیدالشهدا مراسم نامگذاری وجود مقدس آنحضرت بود، وقتی نوزادی متولد می شود اولین مسئله نامگذاری او است و چون معمولاً مادر بر نامگذاری فرزند مقدم است از او در این خصوص سوال می شود. کسانی که در خانه امام علی#بودند از فاطمه زهرا>سوال کردند نام این فرزند چیست؟ آنحضرت فرمود برای نامگذاری فرزندم بر مولای خود امیرالمومنین سبقت نمیگیرم.

امام جمعه مشهد بیان کرد: از امیرالمومنین#در خصوص نامگذاری سیدالشهدا# سوال کردند اما امیرالمومنین فرمود من در نامگذاری این فرزند بر رسول خدا@سبقت نمیگیرم.

پیامبر@ با شنیدن ولادت سیدالشهدا وارد خانه حضرت زهرا>شد. سیدالشهدا را به دست رسول خدا دادند و پرسیدند چه نامی برای میوه دل خود انتخاب کرده اید آن حضرت فرمودند من در نامگذاری فرزند بر خدا سبقت نمیگیرم. جبرئیل نازل شد عرض کرد یا رسول الله چون علی جایگاهش در محضر شما جایگاه هارون در نزد موسی است، نام دومین فرزند هارون که به عربی حسین می‌شود را خدا انتخاب کرده است و نام حسین در وجود سیدالشهدا به عنوان انتخاب الهی بر آن حضرت استوار شد.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه این جریان، یک آموزش ولایتمداری برای ما است افزود: فاطمه زهرا> در خط ولایتمداری بر علی  و مولا# در خط ولایت مداری بر پیغمبر سبقت نگرفتند. وجود مقدس رسول الله@ نیز در تحقق ولایتمداری بر خدا سبقت نگرفت، زیرا اصل ولایت، ولایت خدا است که در همه شئون زندگی خود این اصل ولایتمداری را باید رعایت کنیم و جریان ولایت یک اصل قطعی در تحقق تقوا است.

آیت الله علم الهدی افزود: همه عبادت ها جز عشق و دلبستگی به حق نیست و این امر به وسیله اتصال به مقام ولایت برای انسان حاصل می شود. تقوا، عبادت و بندگی خدا یک جوهر بیشتر ندارد و آن اینکه ما دلداده خدا باشیم و با همه وجود به ذات مقدس حق وابستگی پیدا کنیم. مقام ولایت یک موجود تام عشق به حق است با اتصال به مقام ولایت به خودی خود ما عملی را انجام می دهیم که نتیجه آن عشق به خدا و تقوا است.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ماه شعبان اظهار کرد: این ماه پیچیده شده به رحمت و رضوان خدا است و در همه لحظات این ماه با رحمت خدا مواجه هستیم. در این ماه با طلب مغفرت خدا از ما راضی می شود.آنهایی که توان دارند روزه بگیرند و آنهایی که توان ندارند با شب زنده داری و تهجد خود را به خدا نزدیک نمایند و حداکثر بهره برداری را از این ماه بکنیم.در این ماه با عبادت و بندگی خدا تمام نکث های ما قابل ترمیم و اصلاح است.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه‌، با اشاره به نام‌گذاری روز ولادت امام حسین# به نام روز پاسدار اظهار کرد: در بیانیه که حضرت امام^ صادر کردند و روز ولادت حضرت سیدالشهدا# را به این نام خطاب کردند، ایشان تأکید داشتند که وجود نازنین اباعبدالله# پاسدار اسلام بود و بر همین اساس، تاریخ ولادت حضرت باید به نام روز پاسدار خوانده شود.

ایشان افزود: این‌ها همه یک مبنای واحد دارد. پاسداران مکلف هستند که در عرصه پاسداری از انقلاب به همان حدی تکلیف‎مدارانه عمل کنند که حضرت سیدالشهدا# در راه پاسداری از دین خدا انجام داد زیرا امروزه وجود خارجی اسلام در کره زمین فقط در پرتوی انقلاب اسلامی ایران بوده که محقق شده و اگر روزی قرار شد انقلاب برگردد، خدا روی کره زمین دیگر عبادت نخواهد شد زیرا امروزه هیمنه اسلام در عالم به خاطر هیمنه انقلاب است.

دشمنی غرب با انقلاب، یک عداوت ذاتی است

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با اشاره به دیدار روز گذشته نمایندگان مجلس خبرگان با رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: در روز گذشته، رهبر معظم انقلاب برای خبرگان تشریح کردند که دشمنی آمریکا و غرب با انقلاب و جمهوری اسلامی، یک دشمنی ذاتی است و اساس آن در تقابل آن‌ها با اسلام نهفته است. نظام سلطه با اسلام دشمن است زیرا نیت اصلی آن‌ها، تسلط بر سرنوشت کره زمین است اما اسلام، انسان‌ها را از قیود نفسانی رهایی می‌دهد و آن‌ها را ظلم‌ستیز و سلطه‎ناپذیر می‌کند.

ایشان ادامه داد: عقل دایر است که افراد یا باید معتقد به جمهوری لیبرال باشند و یا جمهوری اسلامی. در اولی، اگرچه دموکراسی در حد ادعا وجود دارد اما این دموکراسی آمیخته با لاابالی‌گری و فساد است اما در جمهوری اسلامی، این‌طور نیست و دموکراسی اسلامی حاکم است.

امام جمعه مشهد با بیان این‌که حقیقت این است که  اگر دغدغه انسان محدود به نیازها و لذایذ دنیا شود، سلطه‌پذیر می‌شود، تصریح کرد: اگر قرار باشد مردم یک نظام دموکرات را بپذیرند اما به همراه آن، به فساد و شهوات تن بدهند و در دنیا محدود به شکم و شهوت خود باشند، این ملت قابل استیلا و سلطه‌پذیر است و شرایط را فراهم می‌کند تا گردن‌کلفتی بیاید و آن‌ها را به یوغ بردگی بکشد.

ایشان تأکید کرد: اگر مردم بنده خدا بودند و همّ‎وغم آن‌ها فراتر از شهوات، متمرکز بر بندگی خدا و انگیزه‌های الهی و اعتقادی بود، اینجاست که سلطه گران دیگر نمی‌توانند بر ملت‌ها مسلط شوند؛ در همین شرایط، دشمنی سلطه گران با اسلام به یک دشمنی ریشه‌دار و ذاتی تبدیل می‌شود زیرا این اندیشه سیاسی و دموکراسی اسلامی همان مکتبی است که می‌تواند غرب مستکبر را براندازی کند و در مقابل هم غرب هر روز با یک توطئه و نقشه، در تلاش است تا اندیشه اسلامی را براندازی کند.

ترویج بی‌حجابی و توطئه اقتصادی، دو راهبرد دشمن

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که اینجا جنگ برقرار است، گفت: این جنگ محدود به هیچ اسلحه و شگرد خاصی هم نیست و غرب به سرپرستی آمریکا هرروز می‌تازد و با هر حیله‌گری از هر برنامه و نقشه‌ای برای ضربه به این تشکیلات استفاده می‌کند. با این حال، دشمن ما امروز چاره‌ای جز جنگ نرم ندارد و راه برای تجاوز نظامی او به‌طور کامل بسته است.

ایشان اضافه کرد: در این شرایط و خصوصاً از زمان بروز اغتشاشات، آن‌ها متوسل به دو راهبرد عمده شده‌اند؛ یکی ترویج بی‌بندوباری، لاابالی‌گری و بی‌عفتی قالب یک هجمه فرهنگی و دیگری توطئه اقتصادی در مسئله ارز برای ضربه زدن به ارزش پول ملی.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ابراز کرد: مردم ما همان ملتی هستند که در دفاع مقدس، در برابر بمباران و جنایت‌های متجاوز بعثی ایستادگی می‌کردند و درحالی‌که عزیزانشان در جبهه‌ها شهید می‌شدند و شبانه‌روز هم بر سرشان بمب و موشک می‌بارید اما شهید می‌دادند و بازهم مقاومت می‌کردند.

ایشان افزود: برادران و خواهران، مسئله ارز و افت ارزش پول ملی که به‌عنوان یک بلا، دامن‌گیر معیشت مردم شده است، در امتداد همان موشک‌ها و بمباران‌هایی است که امروزه در قامت توطئه اقتصادی درآمده است.

آیت‌الله علم‌الهدی هم‌چنین گفت: ترویج بدحجابی و بی‌بندوباری نیز  به همین مصداق است، اگر مردم امروزه درک کنند این تکلیف بر عهده آنان خواهد بود که به میدان بیایند، همان‌طور که در دفاع مقدس به میدان آمدند، در مقابل این توطئه نیز ایستادگی می‌کنند

جمهوری اسلامی قوی‌ترین نظام مردمی در عالم

ایشان با اشاره به فرازی از سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با خبرگان رهبری اظهار کرد: جمهوری اسلامی امروزه قوی‌ترین نظام مردمی در عالم است. در 43 سال اخیر، این ملت چه کارهایی که انجام داده است، در عرصه‌های خدمات اجتماعی در کرونا و کمک‌های مؤمنانه گرفته تا بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله  و حتی حماسه اخیر 22 بهمن که با وجود تنوع فکر و سلیقه و در هوای سرد، بازهم مردم به میدان آمدند، مظاهر بارز این پشتوانه مردمی و با اقتدار در تاریخ مشخص بوده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: در هشت سال دفاع مقدس، محاسبه دشمن و همه دنیا این بود که با وجود تحریم‌های سنگین و همه‌جانبه، ملت ایران سرنوشتی جز شکست نخواهند داشت اما بسیج مردمی که به میدان آمد و حمایت‌های مردمی به جبهه‌ها رسیدند، ایران اسلامی پیروز و دشمن او ذلیل شد.

ایشان افزود: برادران و خواهران، امروز روزی است که دشمن با دو اسلحه وارد میدان شده تا نظام و انقلاب را به سقوط بکشاند؛ یکی با ترویج بی‌حجابی، بی‌بندوباری و لاابالی‌گری و دیگری با پایین آوردن ارزش پول ملی که از طریق توطئه‌های ریز و درشت در کشورهای همسایه، در مسیری که بانک مرکزی در پیش گرفته مانع ایجاد کند.

کاهش ارزش پول ملی توطئه اقتصادی

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که بنده مرجع تقلید نیستم و در صلاحیت فتوا دادن نیز نیستم، خاطرنشان کرد:  اکنون که دولت برای تجارت یا سفر خارجی، به هر اندازه که مردم بخواهند ارز نیمایی در اختیارشان قرار می‌دهد، هرکس فراتر از نیاز برای سفر خارجی یا تجارت، تلاش کند که از طریق خرید دلار، مال‌اندوزی کند و به سود برسد، در مسیر کاهش ارزش پول ملی حرکت کرده است.

ایشان اضافه کرد: وجدان انقلابی شما گواهی می‌دهد که نباید به قیمت ساقط کردن ارزش پول ملی، افراد ثروت‌اندوزی کنند، اینجا جایی است که باید بایستیم و مقاومت کنیم تا همچون توطئه‌های قبلی دشمن، این توطئه هم نقش بر آب شود.

منبع: Alamolhoda.com

    بیان دیدگاه