برگزاری هشتمین دوره آموزش بدو خدمت امناء در مشهد مقدس

هشتمین دوره آموزش بدو خدمت امناء مساجد در شهر مشهد مقدس، با حضور قریب به 70 نفر از امناء مساجد، در ناحیه شهید کامیاب مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان برگزار شد.

خبر هشتم.jpg
2023-02-27 12:44:41

به گزارش خبرنگار روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان هشتمین دوره آموزش بدو خدمت ویژه امناء مساجد با حضور بیش از 70 نفر از اعضای محترم امناء مساجد ناحیه شهید کامیاب،  اول اسفند ماه 1401 در مسجد یزدی‌آباد‌ مشهد مقدس برگزار شد.
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین مجتبی سلطانی از اساتید دوره‌های آموزشی این مرکز در گفتگو با خبرنگار روابط‌‌ عمومی این مرکز گفت: بسیاری از امور بدون کسب مهارت و آموزش های لازم بدرستی قابل انجام نیست و متاسفانه در جامعه ما در حوزه مهارت آموزی به خوبی کار نشده است. اگر بخواهیم از ظرفیت این پایگاه دینی به طور کامل استفاده کنیم این مهم بدون آموزش و مهارت آموزی ارکان مسجد امکانپذیر نخواهد شد.
امام جماعت مسجد امام حسین علیه‌السلام در ادامه افزود: دوره‌های آموزشی برگزار شده باید به عنوان مقدمه ای برای رسیدن به مولفه های مسجد طراز اسلامی محسوب شود‌. این آموزش‌ها  باید به سمت کسب مهارت پیش رود زیرا در حوزه  چیستی و چرایی معمولا نیاز به آموزش نداریم. به عنوان مثال مهارت راهبری برای ائمه جماعات و کار تیمی برای ارکان مسجد یا آموزش‌هایی که در حوزه توسعه فردی است بسیار حائز اهمیت است.
وی در پایان تصریح کرد : اگر متولیان مساجد به میزان کافی قدرت حل مسئله داشته باشند بسیاری از ظرفیت‌ها و فرصت‌های مرکز صرف حل اختلافات نخواهد شد.لازمه این امر آن است که از ابتدا در حوزه‌های علمیه، طلبه به عنوان امام  مسجد تربیت شود تا در آینده با مشکلات کمتری روبرو شده و از این طریق به پیشرفت و تعالی مساجد و بهره‌گیری از ظرفیت عظیم این پایگاه دینی کمک شایانی شود.

 

مشاهده 22.jpg
22.jpg
مشاهده IMG_۲۰۲۳۰۲۲۰_۱۵۱۵۵۶.jpg
IMG_۲۰۲۳۰۲۲۰_۱۵۱۵۵۶.jpg
مشاهده IMG_۲۰۲۳۰۲۲۰_۱۶۱۰۳۳ copy.jpg
IMG_۲۰۲۳۰۲۲۰_۱۶۱۰۳۳ copy.jpg
مشاهده IMG_۲۰۲۳۰۲۲۰_۱۶۱۰۵۹.jpg
IMG_۲۰۲۳۰۲۲۰_۱۶۱۰۵۹.jpg
مشاهده IMG_۲۰۲۳۰۲۲۰_۱۶۴۸۲۲.jpg
IMG_۲۰۲۳۰۲۲۰_۱۶۴۸۲۲.jpg
    بیان دیدگاه