حجت الاسلام والمسلمین علی مصباح یزدی در همایش ملی بزرگداشت علامه؛

اندیشه و سلوک علامه مصباح، می تواند برای ما الگو و درس آموز باشد

یازدهم اسفندماه همایش ملی بزرگداشت علامه مصباح یزدی رضوان الله علیه، با مشارکت مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حوزه علمیه خراسان و جمعی از نهادها در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد.
 

47269_33_Origin copy.jpg
2023-03-03 11:34:13

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، ‌حجت الاسلام والمسلمین علی مصباح یزدی، عضو هیات امنای موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی^ در این نشست ابراز کرد: ابعاد مختلف اندیشه و سلوک عملی علامه، در جنبه‌های مختلف زندگی می تواند برای ما الگو و درس آموز باشد.

حجت الاسلام والمسلمین علی مصباح یزدی در ادامه افزود: یکی از برجسته‌ترین ویژه‌گی‌های شخصیتی ایشان تکلیف مداری توام با اخلاص نیت در تک تک کارهای روزمره زندگی‌شان بود. یکی از تجلیات این تکلیف‌مداری که  بیشتر مورد نیاز است بحث دین‌مداری ما در مقابل دین و خدا و دینداری مردم است.تعابیری که مقام معظم رهبری به عنوان غفلت دینی و حساسیت نسبت به مشکلات فکری جوانان ذکر فرمودند عمدتاً ناظر به یک چنین روحیه‌ای بود که ایشان حداقل به عنوان یک روحانی وظیفه خود می‌دانستند‌. در طول زندگی ایشان می‌بینیم در هر شرایطی نسبت به خطرات و معضلاتی که دین مردم را مورد خدشه و خطر قرار می داد بسیار حساس بودند.

عضو هیات امنای موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی^ تصریح کرد: هنگامی که میان مشکلات و معضلات موجود، اهم را تشخیص می دادند ملاحظه هیچ مسئله‌ی دیگری را نمی کردند. شاید بعضی از دوستان ما هم  این برخورد را برنمی‌تابیدند اما برای ایشان اینگونه مسائل اهمیت نداشت. زمانی که افکار انحرافی در دهه‌های 50 و 60 جوانان را فرا گرفته بود و بسیاری از آنان فوج فوج در دامن افکار مارکسیسم با رنگ و لعاب اسلامی به دام می افتادند، ایشان بی مهابا در هر فرصتی به مبارزه با این افکار انحرافی قدم برمی داشت.

حجت الاسلام و المسلمین علی مصباح یزدی ابراز امیدواری کرد که خداوند متعال به ما توفیق بدهد تا در همه جهات، بالاخص در این زمینه اساسی که سعادت و شقاوت ما وابسته به آن است، درس آموز این مکتب باشیم و بتوانیم برای خود و جامعه عنصر موثری باشیم تا در پیشگاه ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف شرمنده نشویم.

    بیان دیدگاه