توانمندی در تحلیل صحیح مباحث و فضای سیاسی از مهمترین رسالت‌های ائمه جماعات است

حجت الاسلام احمد جهان بزرگی از اساتید دوره تحلیل و تفسیر سیاسی در گفتگو با خبر‌نگار روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان گفت: اتخاذ یک تصمیم صحیح، مستلزم یک سری اطلاعات کافی و درست در زمینه‌ی موضوع مورد بررسی است و هیچ‌گونه اقدامی بدون شناخت صحیح از زوایای مختلف مسأله، میسر نخواهد بود.

photo_۲۰۲۳-۰۳-۰۱_۱۰-۰۹-۲۵.jpg
2023-03-06 14:06:31

حجت الاسلام احمد جهان بزرگی مدرس سطح دو حوزه علمیه و عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی از اساتید دوره تحلیل و تفسیر سیاسی در گفتگو با خبر‌نگار روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان ضمن  تشریح فرآیند یک تصمیم‌گیری صحیح، بیان کرد: اتخاذ یک تصمیم صحیح، مستلزم یک سری اطلاعات کافی و درست در زمینه‌ی موضوع مورد بررسی است و هیچ‌گونه اقدامی بدون شناخت صحیح از زوایای مختلف مسأله، میسر نخواهد بود.

عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی عنوان کرد‌: یکی از پیش نیازهای ‌هر تصمیم صحیح، ‌داشتن یک تصویر مناسب از موضوع است و این تصویر مبتنی بر تحلیل صحیح است.البته لازمه هر تحلیل صحیح‌، در اختیار‌ داشتن اخبار و اطلاعات موثق است که همگی زنجیره‌‌های یک تصمیم صحیح هستند.

حجت الاسلام احمد جهان بزرگی ‌در ادامه افزود: یکی از مهمترین رسالت‌های ائمه جماعات و مبلغین در این دوره کسب توانمندی در تحلیل صحیح مباحث و فضای سیاسی است. لذا در این دوره آموزشی سرفصل‌های مختلف تفسیر سیاسی که شامل تحلیل نیز می‌باشد، ارائه خواهد شد.

عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در پایان تصریح کرد: ائمه جماعات به دلیل اینکه عده‌ای را سرپرستی کرده و ایشان را به سوی اهدافی هدایت می کنند مسلما در زمینه تحلیل مسائل باید سرآمد باشند و با دریافت اخبار و اطلاعات و درک صحیح‌ اصول و قواعد، پاسخگوی شبهات مطرح در جامعه به ویژه در میان جوانان و نوجوانان‌ باشند.

    بیان دیدگاه