حجت‌الاسلام‌والمسلمین میرتاج‌الدینی در گفتگو با شبستان؛

تبدیل مساجد به پایگاه قرآنی نیازمند برنامه ثابت و مستمر ‌آموزشی است

رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت تبدیل هر مسجد به یک پایگاه قرآنی به عنوان مطالبه مقام معظم رهبری، گفت: مساجد باید دارای برنامه ثابت و مستمر آموزش قرآن باشند و بستر این آموزش را ایجاد و فعال کنند.

Capture.JPG
2023-04-04 13:53:27

حجت الاسلام والمسلمین «سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی» با حضور در غرفه خبرگزاری شبستان در بخش نهادها و موسسات دولتی سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم درباره الزامات تبدیل هرمسجد به یک پایگاه قرآنی، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در دو سال پی در پی بر این مسئله تاکید کردند که این اهمیت مسئله را می رساند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طرح هایی همچون تلاوت نور که در تعداد کثیری از مساجد و پس از اقامه نماز و با محوریت تلاوت یک صفحه ای از مصحف شریف اجرا می شود در تبدیل مساجد به پایگاه قرآنی موثر است اما کافی نیست.

رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مساجد باید دارای برنامه ثابت آموزش قرآن باشند و بستر این آموزش را ایجاد و فعال کنند.

حجت الاسلام میرتاج‌الدینی در پایان خاطرنشان کرد: مساجد ظرفیت بالایی برای آموزش قرآن دارند که باید فعال شود، اینچنین می توان طرح تبدیل هر مسجد به یک پایگاه قرآنی را عملیاتی کرد.

گفتنی است، سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از 12 تا 26 فروردین ماه و از ساعت 17 تا 24 با شعار «می‌خوانمت» میزبان بازدیدکنندگان در مصلای بزرگ امام خمینی^ است.

 

    بیان دیدگاه