مساجد برای اثرگذاری در تربیت دینی نسل آینده باید پایگاه قرآنی شوند

حجت‌الاسلام حاج‌ابوالقاسم با بیان اینکه مساجد به عنوان پایگاه تربیت دینی نسل ‌آینده باید قرارگاه فعالیت‌های قرآنی باشند، گفت: علاوه بر این باید شبکه فعالیت‌های قرآنی مسجدمحور شکل بگیرد و جریان‌سازی کند.

Capture.JPG
2023-04-11 12:40:35

حجت الاسلام والمسلمین «محمد حاج‌ابوالقاسم» با حضور در غرفه خبرگزاری شبستان در بخش نهادها و موسسات سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم درباره ضرورت تبدیل هر مسجد به یک پایگاه قرآنی به عنوان مطالبه مقام معظم رهبری، اظهار کرد: مساجد به عنوان خانه های خدا روی زمین پایگاه تربیت دینی نسل جوان و آینده ساز محسوب می شوند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه تصریح کرد: اگر مسجد را که مهمترین مرکز تربیت دینی است از قرآن خالی کنیم دیگر جایی برای فعالیت های قرآنی اثرگذار باقی نمی ماند.

وی تأکید کرد: مساجد باید قرارگاه فعالیت های قرآنی باشند و همان طور که مقام معظم رهبری تاکید کردند هر مسجد تبدیل به یک پایگاه قرآنی شود.

این حافظ و داور بین المللی قرآن کریم در پایان خاطرنشان کرد: علاوه بر این باید شبکه فعالیت های قرآنی مسجدمحور شکل بگیرد و جریان‌سازی کند.

گفتنی است، سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از 12 تا 26 فروردین ماه و از ساعت 17 تا 24 با شعار «می‌خوانمت» میزبان بازدیدکنندگان در مصلای بزرگ امام خمینی^ است. 

    بیان دیدگاه