بیانیه رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان به مناسبت حلول عید سعید فطر

photo_2023-04-21_21-47-58.jpg
2023-04-21 21:07:08

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

ماه رمضان... ماه صبر و صلاة بود؛ رحمت الهی در ماه رمضان، ناشی از حسناتی است که شما در این ماه مبارک توفیق آن را پیدا می‌کنید. در ماه رمضان، توجّه به خدا و احسان به مستمندان و صله رحم و توجّه به ضعفا و پاکدامنی و پارسایی هست؛ آشتی با کسانی که از آنها دوری گزیده‌اید، هست؛ انصاف با کسانی که با آنها دشمنی داشته‌اید، هست. ماه رقّت و توجّه و توسّل است؛ دلها نرم و جانها با نور فضل و رحمت الهی نورانی می‌شود و انسان نسبت به انجام این حسنات توفیق پیدا می‌کند. این را تا سال آینده ادامه دهید؛ درس ماه رمضان را برای دوره سال فرا گیریم.

رهبر معظّم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای مدّظلّه‌العالی – 25/9/1380

سال نکوی 1402 خورشیدی با بهار قرآن و معنویّت، رمضان الکریم آغاز شد و حضرت غفّار رحیم، درهای رحمت و مغفرتش را در این ماه عزیز به روی بندگانش گشود؛ تقارن روزهای آغازین سال با این ایّام سراسر نور و معنویّت، دورنمای سالی پربرکت و سرشار از رشد و پیشرفت برای همۀ مسلمین را به ارمغان آورده و «امید به آینده» که محرّک اصلی هر پویش و جوششی در مسیر پیشرفت است را زنده کرده است.

ماه مبارک رمضان امسال نیز همچون همیشه، رونق‌بخش مساجد و عرصۀ حضور پرشور و عاشقانۀ مؤمنین در این خانه‌های نورانی خدا بود؛ اهالی مساجد در این ماه عزیز، با اغتنام فرصت بی‌نظیر بارش الطاف خاصّ الهی در این ماه، علاوه بر تهجّد، عبادت و خودسازی، فعالیت‌های فراوانی را در صحنه‌های گوناگون اجتماعی و فرهنگی سامان داده و بار دیگر، جایگاه بی‌بدیل مساجد را در جامعه‌سازی اسلامی نشان دادند و با پایان یافتن این ماه مبارک، اکنون فرصتی موسّع و موقعیّتی بی‌نظیر تا ماه رمضان آینده،‌ برای تلاش و کوشش همه‌جانبه برای بندگی خداوند و خدمت‌گزاری به مردم و برداشتن گام‌هایی استوار به سوی تمدّن بزرگ اسلامی در پیش داریم.

ضمن عرض تبریک و تهنیت عید سعید فطر به همسنگران گرامی مسجدی و آرزوی قبولی طاعات و عبادات ایشان و با توکّل به ذات اقدس احدیّت و استمداد از اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام، هم‌پیمان می‌شویم تا در سال 1402 در جهت تحقّق آرمان‌های مقدّس امامین انقلاب به سوی برپایی تمدّن بزرگ اسلامی با تمام توان کوشیده و به ویژه، برای تحقّق شعار سال و نیز رهنمودهای حضرت امام خامنه‌ای مدّظلّه‌العالی و همچنین مأموریت‌ها و رسالت‌های اصلی آحاد امّت اسلامی، در موارد زیر بکوشیم:

1.  انضباط اقتصادی و هدایت سرمایه‌های مردمی در جهت تولید و اشتغال‌زایی؛
2.  تداوم نهضت مواسات و کمکهای مردمی به محرومین و نیازمندان که ولی‌نعمتان واقعی انقلابند؛
3.  امیدواری به آیندۀ روشن و امیدآفرینی در میان اطرافیان، خصوصاً همسنگران مسجدی؛
4.  حرکت در مسیر تحوّل در همۀ ابعاد فرهنگی، اجتماعی و...؛
5.  پرهیز از هر اختلاف و دوقطبی‌سازی که موجب ضعف و فشل امّت اسلامی می‌شود؛
6.  ترویج فرهنگ صرفه‌جویی و برطرف کردن عیب اسراف (آب، برق، گاز، نان، بنزین و...) در میان اهالی مسجد و محلّه؛
7.  خروج از مسابقۀ تجمّل‌گرایی و ترویج فرهنگ آسان‌گیری و ساده‌زیستی در تمامی شئونات اقتصادی جامعه؛
8.  تعصّب به تولیدات داخلی در جهت مقاوم‌سازی اقتصاد ایران اسلامی؛
9.  تبلیغ و ترویج فرهنگ گذشت و اغماض که موجب تقویت پایه‌های همدلی و اخوت در میان اهالی محلّه می‌شوند؛
10.  تقویت روحیۀ همیاری و همدلی و نیز همکاری همه‌جانبه با نهادهای انقلابی و استفاده از تمامی ظرفیت‌های محلّه برای تحقّق اهداف مقدّس نظام جمهوری اسلامی ایران.

در پایان،‌ به ارواح طیّبۀ‌ امام راحل عظیم‌الشأن و فرزندان شهیدش درود فرستاده و از درگاه خداوند متعال، سلامتی، طول عمر با عافیت و توفیق روزافزون برای رهبر حکیم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای مدّظلّه‌العالی و تمامی خادمین نظام مقدّس جمهوری اسلامی در ظلّ توجّهات و عنایات حضرت امام زمان عجّل‌الله‌تعالی‌فرجه مسألت می‌نماییم.

و‌السلام علیکم و رحمت‌الله
مجتبی مهدوی ارفع
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان

    بیان دیدگاه