تودیع و معارفه امام جماعت مسجد «امام علی علیه‌ السلام» محله‌ سرافرازان مشهد‌مقدس

نهم اردیبهشت‌ماه مراسم تکریم و تودیع امام پیشین مسجد «حضرت علی علیه‌السلام» محله سرافرازان مشهد مقدس، و معارفه امام جدید این مسجد، برگزار شد.

photo_2023-04-30_14-15-46.jpg
2023-04-30 13:33:18

به‌گزارش روابط ‌‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، نهم اردیبهشت ماه مراسم تودیع حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی، مدیر و امام‌ جماعت سابق و معارفه حجت‌الاسلام و المسلمین ولایتی یزدی منش، مدیر و امام‌ جدید مسجد «امام علی علیه‌السلام» واقع در‌ شهرک لویزان محله سرافرازان مشهد‌‌مقدس، با حضور مسؤلین مرکز و امور مساجد ناحیه شهید تقی پور و جمعی از نمازگزاران و هیئت امنا برگزار شد.

در این مراسم که با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید آغاز شد، حجت‌الاسلام و المسلمین امامی، معاون اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان ضمن بیان مطالبی دربارۀ خصوصیّات مسجد تراز انقلاب اسلامی، بر ضرورت پویایی مسجد و حضور هرچه بیشتر جوانان و نوجوانان در آن تأکید نمود.

ایشان در ادامه با اشاره به صبر به عنوان یکی از شاخصه‌های ایمان افزود: ان شاءالله در سایه‌ی همدلی و وحدت و همبستگی و اخوت و برادری که کارآمدترین صلاح در برابر دشمن است‌؛ بتوانیم روز به روز این همدلی را بیشتر و مستحکم‌تر کرده و بر مشکلات جامعه فائق آییم.

معاون اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان با توجه به فلسفه شناخت‌ مساجد و تاکید ائمه معصومین علیهم السلام بر اهمیت آن بیان داشت: با توجه به اینکه خدای متعال بر این جایگاه تاکید داشته لذا؛ امورات دینی و ترویج مکتب توحیدی در این مکان مقدس باید صورت پذیرد و از طرفی دیگر  پیامبر اعظم صلوات الله علیه مساجد را به عنوان مرکز حکومتشان قرار دادند و در لسان امامین نیز در خصوص کارکردهای مختلف مسجد تاکید شده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین امامی در پایان تصریح کرد: وظیفه ما حفظ همدلی و اتحاد است. همدلی و وحدت بین ارکان مسجد باعث اجرای درست فعالیت‌های فرهنگی خواهد شد.

در ادامۀ مراسم، حجت‌الاسلام موذنی، ضمن تشکّر از تلاش‌های حجت‌الاسلام و المسلمین سید هاشم موسوی، امام جماعت سابق این مسجد، اظهار داشت: اهالی این مسجد همواره در امور خیر و خدمات اجتماعی و رسیدگی به محرومین پیشتاز بوده‌اند.

در پایان مراسم، حکم حجت‌الاسلام و المسلمین احمد ولایتی یزدی منش، به عنوان مدیر و امام جماعت این مسجد و محلّه تقدیم شده و از زحمات حجت‌الاسلام و المسلمین سیدهاشم موسوی که در طی مدیریت و امامت در این مسجد، تلاش‌های فراوانی در عرصه‌های گوناگون فرهنگی و اجتماعی داشته‌اند، قدردانی شد.

    بیان دیدگاه

    نظرات