تقویت جریان بسیج و مساجد در محلات تقویت شبکه امامت و ولایت است.

DSC_0967.jpg
2023-07-11 12:47:43

 به گزارش خبرنگار مرکز رسیدگی به امور مساجد استان های خراسان، حجت الاسلام و المسلمین مهدوی ارفع در دیدار با سرهنگ پاسدار محمد ترشیزی معاون بسیج مساجد و محلات و جمعی از فرماندهان نواحی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که به میزبانی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان های خراسان برگزار شد،با بیان اینکه سیاست امور مساجد بر اساس گفتمان امامین انقلاب است اظهار کرد: در ارتباط با مسجد سه مسئله مدیریتی وجود دارد، مدیریت در مسجد، مدیریت بر مسجد و مدیریت از مسجد که در مورد اول مدیریت آن با نماینده ولی فقیه در استان ها می باشد که بر اساس شان ولایی نماینده محترم ولی فقیه، آن را به مجموعه امور مساجد تنفیذ نموده اند و بر این اساس هیچ متولی شخصی در مساجد نخواهیم داشت.
ایشان در ارتباط با دومین نوع مدیریت در مسجد افزودند: مدیر طبیعی در مسجد امام جماعت است که سیاست گذاری ها، تصمیم سازی ها و راهبری های مسجد حول محور امام جماعت است.
ایشان با بیان اینکه بسیج مولود مسجد و موتور پیشران حرکت انقلابی مساجد است افزودند: فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج خواهران و برادران در هر مسجد عضو حقوقی هیئت امناء و بازوان قدرتمند امام جماعت هستند، بنابراین باید به دنبال این باشیم که هیچ مسجدی بدون پایگاه بسیج نباشد.
ایشان در ادامه خاطر نشان کردند: بر اساس سرانه 2000 نفر در هر محله  با کمبود بیش از  384 مسجد در مشهد مقدس مواجه هستیم که در این زمینه جلسات و پیگیری های خوبی صورت پذیرفته است و این درحالی است که متولی امر ساخت مسجد مرکز رسیدگی به امور مساجد نمی باشد.
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان های خراسان تقویت جریان بسیج و مساجد در محلات را  تقویت شبکه امامت و ولایت دانستند و افزودند حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی با تقویت این محوریت اتفاق خواهد افتاد و غیر از این امکان پذیر نیست بنابراین با تمام توانمان این مسیر را ادامه خواهیم داد.
حجت الاسلام مهدوی ارفع در ارتباط با سومین نوع مدیریت مسجد اظهار کرد: مدیریت از مسجد، تحقق محله اسلامی مسجد محور است که گفتمان حاکم بر آن گفتمان اسلام و قرآن باشد.
ایشان با استناد به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر تشکیل هسته های مقاومت در مساجد افزودند: مدل اجرایی این هسته ها به همت مرکز رسیدگی به امور مساجد استان های خراسان تهیه و تدوین شده است که در این زمینه هم افزایی دو سازمان را می طلبد.

مشاهده 3.jpg
3.jpg
مشاهده DSC_0973.jpg
DSC_0973.jpg
مشاهده DSC_0975.jpg
DSC_0975.jpg
    بیان دیدگاه