با حضور آیت‌الله علم‌الهدی صورت می‌گیرد

آغاز به کار نمایشگاه «مسجد شایسته»

نمایشگاه «مسجد شایسته»، از 30 مرداد تا یک شهریور، ساعت 16 تا 23 در محل گذر فرهنگی گلستان واقع در خیابان دانشگاه مشهد برگزار شده و به ارائه فعالیت‌های مساجد و مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان می‌پردازد.

photo_2023-08-20_14-03-34.jpg
2023-08-20 14:05:38

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حجت‌الاسلام حسین امامی، معاون جذب و آموزش این مرکز از برگزاری نمایشگاه «مسجد شایسته»، از فردا 30 مرداد تا یک شهریور، ساعت 16 تا 23 در محل گذر فرهنگی گلستان واقع در خیابان دانشگاه مشهد خبر داد.

دبیر اجرایی نمایشگاه مسجد شایسته گفت: این نمایشگاه برگرفته از این سخن رهبری است که فرمودند: مسجد اگر کیفیت شایسته خود را بیابد هزینه‌های مادی و معنوی بسیاری از دوش جامعه اسلامی، مردم و مسئولان برداشته خواهد شد.

وی اساس و پایه نمایشگاه را بر اساس گفتمان دانست و گفت: در نمایشگاه مسجد شایسته، گفتمان‌هایی با ارائه مصادیق در این موضوعات صورت می‌گیرد: هویت و جایگاه مساجد در طول تاریخ اسلام، کارکردهای مسجد نبوی و علوی، نقش مسجد در پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از آن، نقش مسجد در جامعه‌پردازی و تحقق تمدن نوین اسلامی و جایگاه مسجد در حکومت امام عصر$، انواع مدیریت مسجد و نقش مرکز رسیدگی به امور مساجد، سیاست‌ها و راهبردها و مصادیقی از فعالیت‌های این مرکز.

حجت‌الاسلام امامی ادامه داد: این نمایشگاه 36 غرفه دارد که در هشتی ورودی آن، گفتمان‌هایی که عنوان شد صورت می‌گیرد، 5 غرفه به ارائه سند نقشه جامع مسجد می‌پردازد و بقیه غرفه‌ها به این موارد اختصاص دارد: آموزش ارکان مساجد، انتشارات مسجدنا، طرح‌های ویژه مثل هدایت، کوثر و امام سفیر، مستند مسجدنشان، مسجد آمر، طرح شهید اصلانی، طرح نذر هشتم، طرح مسجد معمور، طرح هم‌محله امام رضا#، پایگاه مقاومت بسیج، پایگاه قرآنی مساجد، مرکز نیکوکاری، توانمندسازی و کارآفرینی، کانون فرهنگی‌هنری، شعبه هم‌یار حل اختلاف، قرارگاه پایگاه ازدواج آسان و فرزند بیشتر، مسجدمحوری و...

وی از حضور 6 مسجد شاخص و موفق و ارائه فعالیت‌های خود در این نمایشگاه خبر داد که با همکاری نهادهای دیگری مثل حوزه علمیه خراسان، آستان قدس رضوی و شهرداری مشهد برگزار می‌شود.

گفتنی است، مراسم افتتاحیه نمایشگاه مسجد شایسته، 30مرداد، ساعت 10 صبح با حضور آیت‌الله علم‌الهدی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی برگزار می‌شود.

    بیان دیدگاه