خدمت‌رسانی 58 مسجد به جاماندگان اربعین

مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان با ساماندهی 58 موکب از مساجد مشهد، در برپایی پرشور مراسم جاماندگان اربعین حسینی نقش‌آفرینی می‌کند.

00111.jpg
2023-09-03 11:46:35

حجت‌الاسلام امیرحسین احمدنیا، معاون فرهنگی اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، در گفت‌وگو با روابط‌عمومی این مرکز گفت: مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی مثل سال گذشته امسال نیز در روز اربعین، چهارشنبه 15شهریور، برگزار می‌شود.

وی افزود: این برنامه که از ساعت 8 صبح شروع شده و تا 8 شب ادامه دارد، در خیابان امام رضا# حد فاصل میدان 15خرداد تا میدان بیت‌المقدس برگزار می‌شود و 110 موکب مردمی در این خیابان برپا می‌شود که 58 موکب به مساجد اختصاص دارد و بقیه موکب‌ها توسط هیئات مذهبی و دیگر تشکل‌ها برپا خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان تصریح کرد: این مرکز با مدیریت، برنامه‌ریزی و هماهنگی حضور 58 مسجد برای برپایی موکب‌ها در کنار نهادهای دیگری مثل شهرداری مشهد، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و شورای هیئات مذهبی مشهد به برگزاری این مراسم معنوی می‌پردازند.

وی در خصوص تفاوت مراسم امسال با سال گذشته و تقویت برنامه‌ها و رفع مشکلات، گفت: امسال تعداد موکب‌ها دوبرابر شده و برنامه‌های فرهنگی بیشتری اجرا می‌شود که موکب‌های مساجد نیز علاوه بر پذیرایی صلواتی شامل صبحانه، ناهار، شام و نوشیدنی، به ارائه خدمات تخصصی سلامت، خدمات خانواده و دیگر خدمات اجتماعی و نیز برنامه‌هایی مثل حسینیه کودک می‌پردازند.

حجت‌الاسلام احمدنیا ادامه داد: برنامه‌ریزی نهادهای برگزارکننده این مراسم به‌گونه‌ای بوده که خدمات پذیرایی و خدمات فرهنگی در طول تمام ساعات این برنامه پایداری داشته باشد و شهرداری مشهد امسال پارکینگ‌های متعدد و بیشتری را در نظر گرفته تا همه زائران و مجاوران بتوانند به‌صورت ویژه در این برنامه شرکت کنند.

    بیان دیدگاه