حضور موکب‌های مساجد در مراسم جاماندگان اربعین، مصداق مسجدمحوری است

معاون فرهنگی شهرداری مشهد تصریح کرد: فعالیت‌های خوبی در راستای مسجدمحوری توسط مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان در حال انجام است و موکب‌های مساجد در مراسم امسال، یکی از مصادیق آن است.

1628675588_B0uY1.jpg
2023-09-07 08:21:01

دکتر حسین باغ‌گلی، معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد مقدس در حاشیه مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین که در خیابان امام رضا# برگزار شد، در گفت‌وگو با روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حضور مساجد و موکب‌هایی که توسط مساجد در مسیر پیاده‌روی برپا شده بود را عالی و فوق‌العاده توصیف کرد.

وی گفت: اینکه مساجد قبل از برگزاری مراسم، مردم محله را پای کار آورده و موکب‌ها با کمک‌های مردمی راهبری می‌شود طبق رویکرد و سیاست‌گذاری جدید برای فعال‌سازی مساجد بوده و گام بسیار مثبتی است.

معاون فرهنگی شهرداری مشهد تصریح کرد: فعالیت‌های خوبی در راستای مسجدمحوری توسط نهادهایی مثل مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان در حال انجام است و موکب‌های مساجد در مراسم امسال، یکی از مصادیق آن است.

وی تلاش شهرداری در کنار نهادهای فرهنگی را فراهم‌کردن زمینه‌ای دانست که جریان فرهنگی هر محله با استفاده از ظرفیت مساجد آن فرماندهی شود و آن را هدف اصلی و اساسی عنوان کرد که هم در نگاه اسلامی و هم در نگاه انقلاب اسلامی برای مساجد تصویر شده است.

دکتر باغ‌گلی تصریح کرد: با همین رویکرد در این دوره از شهرداری مشهد تلاش کرده‌ایم کمک‌های متعددی در بازسازی و بهسازی مساجد انجام دهیم و اکنون نیز به‌دنبال مصوبه‌ای از شورای شهر برای ارائه خدمات زیرساختی به مساجد هستیم.

وی تأکید کرد: کل تلاش ما فعال‌سازی مساجد برای توسعه اقدامات فرهنگی در محله است که مساجد فقط در فضای ساختمان نباشند و هم مساجد در محله بیشتر حضور داشته باشند و هم اعضای محله در مسجد حضور بیشتری داشته باشند.

معاون شهردار مشهد در پایان گفت: در این زمینه، همکاری‌های مفید و کارهای مشترک خوبی می‌تواند توسط دو نهاد شورای شهر و مرکز رسیدگی به امور مساجد صورت گیرد که در جلسات مستمر در حال پیگیری و برنامه‌ریزی است.

    بیان دیدگاه