مراسم جاماندگان اربعین در مشهد بر محور مساجد است

عضو شورای شهر مشهد، گفت: با پیگیری مسئولان مرکز رسیدگی به امور مساجد، دستگاه‌های مختلفی پای کار آمدند و این پیاده‌روی که حول محور مسجد شکل گرفت، گام بسیار بزرگی بود.

461654_747.jpg
2023-09-07 10:23:06

سیدحسین علوی مقدم، عضو شورای شهر مشهد، در پایان مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین که در خیابان امام رضا# برگزار شد، در گفت‌وگو با روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، گفت: برنامه پیاده‌روی جاماندگان اربعین که سال دوم اجرای آن بود، برنامه خوب و وزینی است که شروع آن با همت مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان بوده است.

وی افزود: با پیگیری مسئولان این مرکز، دستگاه‌های مختلف نیز پای کار آمدند و این پیاده‌روی که حول محور مسجد شکل گرفت، گام بسیار بزرگی بود.

علوی مقدم، خیل عظیم مردم شرکت‌کننده در برنامه پیاده‌روی جاماندگان اربعین را باعث شکل‌گیری فضای اربعینی در شهر امام رضا# دانست و گفت: این فضای معنوی که یادآور فضای کربلا است، همان فضایی است که شهرهای مذهبی مثل مشهد، باید داشته باشند.

وی با تمجید از فعالیت‌های مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، گفت: در این چند سال تحول خوبی در این مرکز اتفاق افتاده و کارهای خلاقانه، نو و جدیدی انجام شده که همکاران ما در شهرداری و شورای شهر هم در بعضی از فعالیت‌ها همکاری می‌کنند.

این عضو شورای شهر مشهد در پایان گفت: مسجدمحوری مسئله‌ای است که از روز اول در شورای شهر مدنظر بوده و برای آن سیاست‌گذاری شده و طرحی با موضوعات مختلف در حوزه‌های مختلف نیز در این جهت تهیه شده است.

    بیان دیدگاه