طرح «هم‌محله امام رضا#» آغاز شد

در طرح هم‌محله امام رضا# در چهار عرصه «اسکان رایگان در مساجد، منازل و مدارس علمیه»، «حمل و نقل رایگان»، «نذر خدمت و مهارت» و «موکب‌داری»، خدمات متنوعی به زائران ارائه می‌شود.

photo_2023-09-09_09-32-33.jpg
2023-09-09 11:56:00

حجت‌الاسلام امیرحسین احمدنیا، معاون فرهنگی اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان در گفت‌وگو با روابط‌عمومی این مرکز با بیان اینکه راه آخرت مردم از دنیا می‌گذرد به این سخن رهبری اشاره کرد که مسجد، هم خانه خدا است و هم خانه مردم است و محل تأمین دل و دنیا است.

وی توضیح داد: از این جهت در مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان به‌سمت خدمت‌رسانی در مساجد حرکت کرده‌ایم که یکی از موارد آن در دهه آخر صفر و برای زائران امام رضا# است و با عنوان طرح هم‌محله امام رضا# برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، توضیح داد: پس از خدمت‌رسانی 58 مسجد در همایش جاماندگان اربعین که به بیش از یک میلیون نفر زائر و مجاور ارائه شد، بلافاصله طرح هم‌محله امام رضا# آغاز شده که در جهت رفع دغدغه‌های زائران با برنامه‌های متنوع بتوانیم گام مثبت دیگری برداریم.

وی افزود: در طرح هم‌محله امام رضا# در چهار عرصه «اسکان رایگان در مساجد، منازل و مدارس علمیه»، «حمل و نقل رایگان»، «نذر خدمت و مهارت» و «موکب‌داری»، خدمات متنوعی به زائران ارائه می‌شود.

حجت‌الاسلام احمدنیا با بیان اینکه سال گذشته بیش از 80هزار نفر در هر شب از طریق سامانه از اسکان رایگان استفاده کردند، گفت: امسال بیش از 200 مسجد به امر خدمت‌رسانی می‌پردازند که متقاضیان ارائه خدمات و متقاضیان استفاده از خدمات می‌توانند از طریق سامانه zaer.masjedona.ir در این جهت اقدام کنند.

گفتنی است، شمارۀ  05132012040 برای تماس متقاضیان ارائه و دریافت خدمات در نظر گرفته شده و شماره کارت بانک تجارت 8704-0867-8370-5859 آماده دریافت کمک‌های مردمی است.

 

 

    بیان دیدگاه