طرح هم‌محله امام رضا# کمک بزرگی به مجموعه اسکان شهری است

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی با تأکید بر لزوم استفاده کامل از ظرفیت این طرح، گفت: رسانه‌های ملی باید کمک کرده و اطلاع‌رسانی کنند که زائران از مبدأ حرکت خود این سامانه را بشناسند تا وقتی به مشهد می‌رسند محل اسکانشان از قبل مشخص شده باشد و دغدغه آن‌ها رفع شود.

IMG_4621.jpg
2023-09-13 11:44:47

سیدجواد موسوی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی در بازدید از قرارگاه مرکزی طرح هم‌محله امام رضا#، در گفت‌وگو با روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، گفت: همکاران این مرکز از سال گذشته و با اجرای این طرح، کمک بزرگی به مجموعه اسکان شهر مشهد کرده‌اند.

وی با اشاره به کامل‌تر شدن طرح هم‌محله امام رضا# نسبت به سال گذشته، گفت: اینکه در مبادی ورودی شهر پایگاه‌ها و قرارگاه‌هایی برای هدایت زائران در نظر گرفته شده، کمک بسیار بزرگی است.

موسوی با تأکید بر لزوم استفاده کامل از این ظرفیت، گفت: رسانه‌های ملی باید کمک کرده و اطلاع‌رسانی کنند که زائران از مبدأ حرکت خود این سامانه را بشناسند تا وقتی به مشهد می‌رسند محل اسکانشان از قبل مشخص شده باشد و دغدغه آن‌ها رفع شود.

وی افزود: مسجد یعنی پایگاه مردمی و وقتی مساجد پای کار خدمت به زائران امام رضا# آمده‌‌اند، یعنی مردم پای کار آمده‌اند و این خود فرصتی است برای ارتقای فرهنگی محلات، زیرا مسجد به‌عنوان پایگاهی محلی به زائران کمک می‌کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی با بیان اینکه مردم مشهد از گذشته به فکر زائران امام رئوف بوده‌اند، گفت: در خاطرات گذشته شهر مشهد آمده که خانه‌هایی وقف این کار می‌شده، مثل خانه داروغه که یک ماه در سال وقف زائران یزدی است و از این موارد و خدمت‌رسانی به زائران موارد زیادی داریم.

وی در پایان گفت: از مردم مشهد می‌خواهیم مثل همیشه حتی در حد اطلاع‌رسانی به زائران درباره طرح هم‌محله امام رضا#، کمک کنند تا در این فرصتی که ایجاد شده، هیچ کس بدون اسکان نماند.

مشاهده IMG_4600.jpg
IMG_4600.jpg
مشاهده IMG_4605.jpg
IMG_4605.jpg
مشاهده IMG_4614.jpg
IMG_4614.jpg
مشاهده IMG_4617.jpg
IMG_4617.jpg
مشاهده IMG_4623.jpg
IMG_4623.jpg
    بیان دیدگاه