روزانه بالغ بر 20هزار خدمت متنوع به زائران ارائه می‌شود

مسئول قرارگاه‌های اقماری طرح هم‌محله امام رضا# با اشاره به حجم زیاد ارائه خدمات به زائران در این هشت قرارگاه در مبادی ورودی شهر مشهد، گفت: مجموع خدماتی که با مدیریت این قرارگاه‌ها و در موکب‌ها روزانه به زوار ارائه می‌شود بالغ بر 20هزار مورد، اعم از اسکان، پذیرایی و خدمات دیگر است.

photo_2023-09-15_14-33-48.jpg
2023-09-15 14:35:19

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، امسال نیز در ایام پایانی ماه صفر، طرح هم‌محله امام رضا# با هدف ارائه خدمات رایگان به زوار حضرت و به‌همت این مرکز در حال اجرا است که با پیشرفت نسبت به سال گذشته، هشت قرارگاه نیز در مبادی ورودی مشهد مقدس مستقر شده‌اند تا خدمت‌رسانی به زائران رضوی بهتر صورت گیرد.

حجت‌الاسلام علی حیدرزاده، معاون اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان و مسئول این قرارگاه‌های اقماری در حاشیه حضور و سرکشی از فعالیت‌های این قرارگاه‌ها، ضمن قدردانی از تلاش‌های همکاران و نیز بررسی مشکلات احتمالی، گفت: یکی از سنت‌های زیبایی که هر سال در انتهای ماه صفر که از اربعین حسینی شروع می‌شود، پیاده‌روی زائران حسینی به سمت عراق و در ادامه سفر زائران پیاده به سمت مشهد الرضا است.

وی خاطر نشان کرد: کسانی که به زائران اهل‌بیت# خدمت می‌کنند همنشین با اولیای الهی هستند، بنابراین باید با الگو‌گیری از سیره نورانی ائمه اطهار، در مسیر خدمت‌رسانی بیشرت و موفق‌تر تلاش کنند.

حجت‌الاسلام حیدرزاده، تکریم زائران پیاده امام رضا# را در حقیقت پاسداشت از سیره ارزشمند ایشان در میهمان‌‌نوازی دانست و گفت: به‌لطف خدا و عنایت این امام همام مردم مشهد در این زمینه توفیقات خوبی دارند، اما باز هم باید بیش از پیش هوای زائران امام رئوف# داشته باشیم تا از ثواب پیاده‌روی زائران حضرت، بهره معنوی ببریم.

وی همچنین با اشاره به حجم زیاد ارائه خدمات به زائران در این هشت قرارگاه در مبادی ورودی شهر مشهد، گفت: مجموع خدماتی که با مدیریت این قرارگاه‌ها و در موکب‌ها روزانه به زوار ارائه می‌شود بالغ بر 20هزار مورد، اعم از اسکان، پذیرایی و خدمات دیگر است.

    بیان دیدگاه