فعالیت 100 موکب از مساجد در جاده نیشابور

مسئول قرارگاه شهید اصلانی با اشاره به ارائه خدمات اطعام، اسکان، آرایشگری، درمانی، دوخت کفش،‌ نانوایی و واکس گفت: اینجا هر فرد با حرفه و مهارت خاصی که دارد خودش را به علی بن‌ موسی الرضا# نشان داده ‌و به زائران رضوی خدمت‌رسانی می‌کند.

photo_2023-09-15_13-53-13.jpg
2023-09-15 13:53:27

حجت‌الاسلام محسن اصلانی، مسئول قرارگاه شهید اصلانی که در مسیر ورودی مشهد از جاده نیشابور استقرار دارد، در گفت‌وگو با روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، گفت: امسال حدود 100 موکب از مساجد ناحیه شهید اصلانی و حاشیه جنوبی شهر مشهد، در مسیر ورودی جاده نیشابور برپا شده که توسط این قرارگاه مدیریت می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح هم‌محله امام رضا# برای برقراری ارتباط بین مجاوران و زائران از طریق این قرارگاه، گفت: این موکب‌ها در دو محور تپه سلام و جاده قدیم نیشابور مستقر هستد و افراد با هر توان و تخصصی که دارند خدمتی را به زائرین ارائه می‌دهند.

اطعام، اسکان، خدمت‌هایی همچون آرایشگری، درمانی، دوخت کفش،‌ نانوایی و واکس از جمله خدماتی بود که حجت‌الاسلام اصلانی به آن اشاره کرد و گفت: اینجا هر فرد با حرفه و مهارت خاصی که دارد خودش را به علی بن‌ موسی الرضا# نشان داده ‌و به زائران رضوی خدمت‌رسانی می‌کند.

وی همچنین با اشاره به ثبت‌نام زائران در سامانه طرح هم‌محله امام رضا# گفت: در حقیقت شور و هیجان خاصی بین زائرین حکم فرماست که یادآور صحنه‌های اجتماع عظیم زائرین‌ در اربعین حسینی است.

مسئول قرارگاه شهید اصلانی افزود: همچنین علاوه بر این مواکب، تعدادی از مساجد و منازل در منطقه سیدی، طرق‌ و محله‌های اطراف و همچنین تعدادی از سوله‌ها به محلی برای استراحت و اسکان زائرانی تبدیل شده‌ که با پای پیاده یا در قالب کاروان‌هایی از نقاط مختلف کشور به مشهد مقدس‌ مشرف می‌شوند.

وی در پایان گفت: همه پای کار هستند تا علاوه بر خدمت‌رسانی به زائرین آقا ‌در ترویج فرهنگ زیبای میزبانی نیز سهیم باشند.

    بیان دیدگاه