اسکان 2هزار زائر در قرارگاه محور سرخس

مسئول قرارگاه شهید باهنر، گفت: در این ایام با مشارکت بیش از 30 مساجد ناحیه شهید اصلانی علاوه بر قرارگاه مرکزی، تعدادی موکب بین راهی نیز برپا شده است که در مجموع با همکاری تعدادی از مجاوران در تجهیز منازل، به‌صورت روزانه  بالغ بر ‌2هزار زائر‌ علی بن موسی الرضا# اسکان داده می‌شوند.

photo_2023-09-15_14-21-02.jpg
2023-09-15 14:21:15

حجت‌الاسلام بهشتی، مسئول قرارگاه شهید باهنر، یکی از قرارگاه‌های طرح هم‌محله امام رضا# که در محور ورودی سرخس به مشهد قرار گرفته در گفت‌وگو با روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان گفت: در این قرارگاه زائرین به محض ورود استراحت نموده و در سه نوبت از ایشان پذیرایی به عمل می‌آید‌.

وی از جمله برنامه‌های این قرارگاه به سخنرانی بعد از وعده‌های نماز جماعت و آشنایی و معرفت‌افزایی نسبت به امام رضا# اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات ارزشمند صورت گرفته در این موکب تبرّک جستن به پرچم گنبد و بارگاه مطهر حرم حضرت زینب> و عرض ارادت خالصانه زائران حرم رضوی نسبت به آن بود.

حجت‌الاسلام بهشتی ادامه داد: همچنین در این ایام با مشارکت بیش از 30 مساجد ناحیه شهید اصلانی علاوه بر قرارگاه مرکزی، تعدادی موکب بین راهی نیز برپا شده است که در مجموع با همکاری تعدادی از مجاوران در تجهیز منازل، به‌صورت روزانه  بالغ بر ‌2هزار زائر‌ علی بن موسی الرضا# اسکان داده می‌شوند.

مسئول قرارگاه شهید باهنر تصریح کرد: در این مواکب افراد بسته به مهارت و  توانایی فردی خود در نذر خدمت شریک شده و علاوه بر اطعام، خدمات متنوعی شامل خدمات پزشکی، پخت نان، دوخت کفش و زدن واکس را ارائه می‌دهند.

وی در پایان ضمن تشکر از دست اندرکاران این طرح گفت: یکی از نکات ضروری وجود برنامه‌های تبلیغی پیرامون آگاهی بخشی زائران درمورد طرح‌ها و امکانات موجود در قرارگاه هم‌محله امام رضا# و مشارکت هرچه بیشتر مجاوران در ترویج فرهنگ میزبانی است.

    بیان دیدگاه